Skocz do zawartości

[grip shift] eagle gx vs x01 vs xx1


radziuGD

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelałem z wagą, bo na stronie SRAM podaje ją tylko dla manetki GX. Nie mam praktycznego doświadczenia z tymi manetkami, ale wydaje się, że różnice będą raczej subtelne. GX może chodzić trochę "lżej" - bez wyczuwalnego "twardego" kliku, tak jak w przypadku wersji trigger, ale to tylko moje przypuszczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam GX i chwalę za lekkość pracy- najlepsze gripshifty jakie miałem, a używałem wszystkich  8/9 biegowych. Z tego co można wyczytać z opisów na stronie- różnią się obudową plastik-alu-carbon. Głosowałem portfelem. 

Co do różnicy w jakości pracy się nie wypowiem ;-( Ale ktoś się znajdzie kto to zweryfikuje. W starszych gripsziftach różnica była tylko w wykończeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że ja wybrałem gripshift Eagle X01, kierując się przede wszystkim ich "pancernością". X01 mają aluminiowe pokrywki i jeżeli coś się stanie to blaszka trochę się wgniecie i można ją wyprostować (już 2-3 razy tak robiłem z gripami  X01 2x10 w innym rowerze), a plastik czy karbon mogą pęknąć. Co do jakości działania, tak jak napisał @woojj, gripshifty licząc od napędów dziesiątkowych działają perfekcyjnie, a używałem ich już sporo bo od 8 i 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do starszych przerzutek tylnych Shimano x9 z ciągiem 2:1 najlepsze IMO były obrotówki SRAM Rocket.

Do napędu Shimano x8 używałem najpierw kultowych Sachs Power Grip Extreme, wówczas to była najwyższa klasa działania, dzisiaj prawdopodobnie nikt nie chciałby ich mieć, no chyba że dla czystości wyglądu w oldshool'owym bajku ;). A później do x8 używałem SRAM Attac, były dobre ale nie wyróżniające się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

Tak. :) Powinienem przeprosić, że nie jestem tak idealny jak Ty? ;)

Nie musisz przepraszać, że nie jesteś idealny. Nikt nie jest.

Natomiast ja i pozostali powinniśmy zapamiętać, że Twoje rady mogą brzmieć jakbyś wiedział o czym piszesz, ale to wcale nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości.

Możesz się postarać pisać tylko o tym, na czym się znasz. Ale nie musisz. Przynajmniej nie dla mnie, bo ja swój użytek i tak nie będę brał Twoich wypowiedzi całkiem serio.

Waza, a czy to nie jest tak, że do przerzutek shimano 9sp był tylko jeden model i tylko długość gripa nożna bylo wybrac? Ja miałem obrótowki 9sp. Właściwie nadal mam, ale leżą w szafie z totalnie zniszczonymi gumami. To dla mnie jedyna wada tych manetek - zużywają się gumy i nie byłem w stanie ich dokupić na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...