Skocz do zawartości

[napęd] Jak przyspieszyć rower za 400zł?


nixi3

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, nixi3 napisał:

Chciałbym przyspieszyć budżetowy rower który kosztował mnie 400zł

Wsadź go do auta ;-))

A tak na poważnie- większość sensownych modyfikacji przekracza wartość tego roweru. Najrozsądniej (najtaniej) założyć korbę + przerzutkę przednią.... ale ja poszedł bym dalej i zacząłbym od wymiany piasty tył pod kasetę i założenie takiego zestawu jak ci pasuje (11/....) Raz że zyskasz na jakości i wytrzymałości koła a dwa będzie to sensowna inwestycja w kontekście dalszych inwestycji (zmiana przerzutek i manetek i stopniowo wszystkiego innego).

Ten rower to słabizna w każdym elemencie ;-(((( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

Ten rower to słabizna w każdym elemencie ;-(((( 

No tak to jest jak się kupuję najtańsze co oczy widzą. Za 600 jest Riverside 100, który też z wolnobiegiem, ale chociaż by kola 28'' i ramy o różnych rozmiarach. Za 800 Riverside 120 - już z kasetą.

Kolega wymieni korbę na 48, odkryję że te 14% to za mało. Wymieni kolo na kasetę, łączny koszt roweru, części i serwisu będzie się zbliżał do riverside 120, a kola wciąż będą 26''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 km / h to nie jest szczyt prędkości (jeśli noga podaje :) ) , a taką mu daje  - jak pisałem - kadencja 90.  120 to lekko ponad 37 km/h.

Strach pomyśleć ile kręci jak z górki pędzi 50 km/h :) :)

Umówmy się , że amatorskie kręcenie to 80-90 , no może ciut więcej, ale wyższe kadencje wcale nie muszą być efektywniejsze (nie mówię o wyczynie czy quasi-wyczynie bo to inne bajki są), szczególnie jeśli nie pociągają za sobą odpowiednio wysokich prędkości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najrozsądniej zakupić używane koło 26 z mocowaniem na kasetę (~50zł), kasetę7/8rz z koronką 11 i używać(będziesz miał 6 biegów do dyspozycji bez dalszych zmian), ale więcej pieniędzy nie warto inwestować- to z założenia tani rower, i tych pieniędzy przy sprzedaży nie odzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...