Skocz do zawartości

[porada] Brain Spec


qwell23

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

przymierzam się do pierwszego w życiu full'a z przeznaczeniem do XCM / XCS

oczywiście czym się dłużej szuka tym ciężej na cokolwiek się zdecydować :)

podpowiedzcie proszę jakie są Wasze doświadczenia z systemem Brain opartym na FOX/Specialized remote Mini Brain, AUTOSAG, Brain Fade adjust I-Valve, 205x53mm

znalazłem używany rower, podobno z małym przebiegiem, wiem, że autoryzowany serwis liczy sobie krocie za serwis dampera,

ale znalazłem też parę wpisów z możliwością podmiany, chociaż nie mam też pewności, że w praktyce jest to dobre rozwiązanie.

Będę wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, qwell23 napisał:

ale znalazłem też parę wpisów z możliwością podmiany,

Jesteś pewien? Abstrahując od sensowności kupna fula z Brajanem i zakładania wymiany ,mocno watpię, abyś znalazł na polskim rynku jakikolwiek normalny tłumik z tym rozmiarem i ,co ważniejsze, mocowaniem do popychacza. Tłumiki Speca mają inne mocowania na tłoczysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jaki tłumik ma kształt, żadne inne sprzedawane osobno jako "uniwersalne" nie mają takiej budowy, że kończy się na "płasko", a do tego dokręcasz "widełki" które mocujesz do ramy.

Commencal ma podobne tłumiki(w sensie że są w ich rowerach takie montowane, nawet zwykłe Monarchy), ale czy jest np na końcu tłoka otwór takiej samej średnicy itp... wątpliwe że będą pasowały.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Jesteś pewien? Abstrahując od sensowności kupna fula z Brajanem i zakładania wymiany ,mocno watpię, abyś znalazł na polskim rynku jakikolwiek normalny tłumik z tym rozmiarem i ,co ważniejsze, mocowaniem do popychacza. Tłumiki Speca mają inne mocowania na tłoczysku.

Z tego co słyszałem, Spec notorycznie przestaje wspierać poprzednie rozwiązania Brain - tym samym na rynku zaczyna brakować części oraz nowych damperów.

Absolutnie nie jestem pewny ale na pewno jest adapter do takiego rozwiązania - jego mały minus to cena podobna do ceny nowego dampera :)

Ale co najważniejsze, bardziej ciekawy jestem opinii użytkowników - czy są zadowoleni z tego rozwiązania i czy wybraliby go ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wsadzisz adapter to ten zawias będzie pracował bez sensu, normalnie masz od tulei przedniej do końca tych widełek sztywny element, dając adapter, będziesz miał jeszcze jeden zawias po środku, bo inaczej tego zrobić się nie da.

Był temat o Specu za 30k katalog, najpierw długa walka z niedziamiącym Ohlins'em, potem wysłali damper na czas naprawy Ohlins'a, nie wiem co to było dokładnie, ale z tym cały cudem "auto SAG" i co się okazało? Z "auto SAG'u" wyciekał olej. :D

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, qwell23 napisał:

Absolutnie nie jestem pewny ale na pewno jest adapter do takiego rozwiązania

Owszem ,są. Robi je np Bike Yoke

https://www.bikeyoke.de/en/bikeyokes/

Pod warunkiem, że będą mieć do np. Epica. 

Brajan jest OK, a przynajmniej idea jest fajna. Podobne rozwiązanie miał Fox w modelach Terralogic i z niego zrezygnował. 

Jechałem kiedyś na Specu z Brajanem. Do XC jest fajny. Do wałęsania się na luzie po górach - nie .  Brajan jest zorientowany na efektywność, nie komfort. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...