Skocz do zawartości

[do 4000 zł] Rower Hardtail do maratonów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje nowego roweru na nowy sezon maratonów. Swoją przygodę zacząłem z rowerem Scott Aspect 750 ale z zbiegiem czasu szukać czegoś nowego, priorytet to powietrzny amortyzator(fajnie jakby miał blokade na kierownicy), dodatkow jeśli chodzi o napęd to chciałbym dwie tarcze z przodu, kola 27,5 chodź mogę przesiąść się  na 29 coo innych rzeczy tak naprawdę nie mam zdania i zdam się na waszych propozycjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flite ma dziwnie zestawiony napęd – korba 26/36 z kasetą 11-36 brzmi jak WYPYCH. Co do ramy zgłosiłbym zdanie odrębne, jest raczej mało fajna. Rozmiarów niewiele, a geometria typowa dla roweru XC raczej sprzed paru lat niż współczesnego (kąt główki, długość).

Rose Count Solo to bardzo ciekawa oferta. Geo już lepsze, napęd jedenastorzędowy i mniej wypychogenny (bo kaseta 11-42), ogółem jeździłbym. X-Caliber jest porównywalny, ale raczej mała szansa go kupić za 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bts napisał:

ogółem jeździłbym. X-Caliber jest porównywalny, ale raczej mała szansa go kupić za 4k.

tylko, że Rose też nie kupisz za 4000, 999 ojro + wysyłka to za tyle kupisz treka. Nic nie mam do Rose; też fajny rowerek sam interesuje się kabonem psycholem ;P ale jeżeli chodzi o porównanie samej ramy (wykonanie) do Treka to słabo to wypada, osprzęt w Rose jak najbardziej na +

a Unibike to słaba propozycja moim zdaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie się geometrycznie i sprzętowo też https://trekking24.pl/pl/romet-2018/2366-rower-romet-mustang-29-2-2018.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=rower-romet-mustang-29-2-2018&Ceneo poniżej budżetu. Za 4400 wersję 3 można ustrzelic. Też warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, koleżanka :) nie zakupiła, mierzyłam się do rozmiaru 17. Ale kół 27,5 co dla mnie dyskwalifikowalo ten model. Sporo mustangow widuje na zawodach więc jest to opcja sprawdzona. Warta rozważenia. 

Dorzucę jeszcze jedna rodzimą firmę https://www.domenasportowa.pl/product-pol-185786-Rower-gorski-Kross-Level-8-0-29-2018.html?selected_size=8984&gclid=Cj0KCQiArenfBRCoARIsAFc1FqdpUfnfGG8UrvFS5CVuxWsDx7Sq0mSPHYC0fm57A64vsch49Kh75I4aAis_EALw_wcB maja promocje i też warto zerknąć. Przy Meridzie lite dla mnie nieporozumieniem jest widelec tej klasy i brak sztywnej osi skoro idą tą drogą. Moje odczucia były takie że jest bardzo "wiotki". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lederfox34 napisał:

Nie, koleżanka :) nie zakupiła,

:icon_redface:

Co do mańka to sobie bardzo chwalę, bo mam go w meridzie właśnie Lite, i dodatkowo wagą niszczy konkurencję (1810 g.), oczywiście  to jest moje zdanie. A w tym roku wsadzają go nawet do bajków za 10 kPLNów tylko, że już ze sztywną ośką. A Romet też fajna opcja o ile jest dostępny do kupienia :p

https://www.rowerymerida.pl/produkt1646/bignine-5000-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...