Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Przez vincek
      Chciałem zainstalować nowy napęd w Marinie Muirwoods. Jednak po instalacji mam problem z regulacją przerzutki Shimano M5100 Marinie Muirwoods.
      Zainstalowałem wszystko zgodnie z manuałem i instrukcjami na yt, ale nie mogę poprawnie wyregulować wszystkich przełożeń. Jak zrobię, że działa w jedną stronę od od 1-11, to do 11-1 nie da rady wrzucić z 11 na 10. Jak ustawię, że działa z 11 na 10, to problem pojawia się na przełożeniach 8-1. Próbowałem różnych ustawień wózka do ostatniego orzozenia i dalej nic.
      Byłem w serwisie próbowali to wyregulować i skończyło się na tym co u mnie.
      To zainstalowałem:
      - manetka m8000
      - przerzutka m5100
      - kaseta m7000 11-42
      - łańcuch KMC 118 ogniw + spinka
      - linki i pancerze z zestawu od manetki
      Dodam, że mam zainstalowaną chińską korbę ze zintegrowną osią i zębatką 38T. W poprzednim napędzie oryginalnym Muirwoodsa  (Alivio M4000 i kaseta 9rz) nie sprawiała problemów.
      Już nie wiem co z tym robić. Jechać do innego serwisu? Próbować sam?
      Dlatego piszę z prośbą o pomoc do Was
      Wrzucam też zdjęcia zainstalowanej przerzutki. 

• Przez przemasik
      Buty są jak nowe. Raz użyte, jednak wybrałem platformy. Buty są naprawdę genialne, ale nie każdy może jeździć na SPD - kolana.
      Są jeszcze na gwarancji - zakupione w maju 2020 roku. Dowód zakupu oraz cały oryginalny zestaw producenta. Polecam!
      Cena: 230 zł + koszty wysyłki.
      Link do OLX: https://www.olx.pl/d/oferta/buty-shimano-sh-mt301-mt3-roz-47-jak-nowe-gwarancja-CID767-IDKfs7P.html

Buty rowerowe Shimano SH-MT301 (MT3) to uniwersalny model, który doskonale sprawdza się w szerokim spektrum aktywności związanych z jazdą na rowerze. Ich konstrukcja umożliwia wygodne pokonywanie tras w terenie, jak i kręcenie kilometrów na szosie.

Model MT3 posiada cholewkę wykonaną ze skóry syntetycznej, co skutecznie obniża masę modelu oraz podnosi trwałość. Dzięki perforacji wierzchniego materiału stopy mają zapewnioną wentylację w czasie jazdy. Klasyczne sznurowanie zapewnia wydajność pedałowania i wygodę podczas chodzenia.

Solidna podeszwa o indeksie sztywności wynoszącym 4 na 12-stopniowej skali gwarantuje wygodę poruszania się poza rowerem oraz efektywne pedałowanie – dodatkowe wzmocnienie włóknem szklanym w śródstopiu jeszcze bardziej pooprawia ten współczynnik. Buty umożliwiają wpięcie się w pedały SPD oraz zapewniają przyczepność dzięki antypoślizgowej gumie i mocnemu bieżnikowi. Dodatkowym atutem jest obecność miękkiej wkładki z pianki EVA, która amortyzuje wstrząsy oraz dopasowuje się do kształtu stopy, co podnosi całościową wygodę noszenia obuwia.

Technologie
      - SPD: System mocujący pozwalający wpiąć buty w pedały. Dzięki temu znacznie zwiększa się efektywność pedałowania, a siła nóg jest lepiej przenoszona na napęd.
      - E-Bike Rated: Konstrukcja butów wykonanych przy użyciu tej technologii jest dobrze wyważona i świetnie sprawdzi się przy jeździe na rowerach elektrycznych. Zapewnia komfort i świetną przyczepność.

• Przez lukaszm2109
      Cześć,
      Mam duży problem z przednią przerzutką w swoim rowerze Triban 500.
      Kupiłem używaną szosę Triban 500 i od razu po zakupie wymieniłem linki, pancerze, przeczyściłem wszystko elegancko. Po złożeniu pojawił się problem ponieważ oryginalna klamkomanetka Microshift i przerzutka przednia nie działały prawidłowo tzn. przy zrzucaniu przedniej przerzutki z największej tarczy w dół, był głośny strzał i od razu zrzucenie na najmniejszą tarczę.
      Kupiłem nowe klamkomanetki Microshift (po taniości na Aliexpres), bo myślałem, że to wina klamkomanetek + te stare były zajechane i były wytarte gumy. Po wymianie problem pozostał, więc kupiłem przednią przerzutkę Shimano Claris FD-R2030 i problem nadal jest, czyli zrzuca od razu z 3 na 1. Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze ustawione, linka nigdzie nie haczy. Widziałem też filmy z Tribanem 500 i taki problem nie występuje.
      Widać, że na 3 biegu linka jest bardzo napięta. Może coś nie tak reguluje. To moja pierwsza szosa i klamkomanetki z funkcją trymowania, więc może popełniam błąd. Złożyłem już od zera napędy w trzech rowerach typu trekking i zawsze wszystko dobrze działało, ale może coś robię nie tak w przypadku szosy.
      Czy ktoś ma pomysł, dlaczego może być tak, że zrzuca od razu z 3 na 1?
    • Przez Kacperek15
      Siemka, mam problem z gwintem przekręconym przy śrubie odpowietrzającej. Ktoś wie może ile kosztować naprawa oto takiego problemu lub jak można samemu zrobić ???
      Dzięki z góry za wszelką pomoc 
    • Przez Heroes133
      Witajcie,
      Mam pytanie odnośnie regulacji hamulców Shimano Acera BL-M396.
      https://bike.shimano.com/en-AU/product/component/acera-t3000/BL-M396.html

Dźwignia ma duży luz, pierwsze parę cm  nic się nie dzieje, dopiero w połowie zaczyna się "blokować" i hamować, przez to przy ostrym zjeździe dźwignia uderza w moje palce.
      Jestem w stanie wyregulować odległość dźwigni i nachylenie całego hamulca ale nie potrafię wyregulować jak szybko zaczyna łapać hamulec.
      Chciałbym żeby prawie od razu się blokowała, rok temu w serwisie mi to wyregulowali i chciałbym sam się tego nauczyć.
      Dziękuje z góry za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
  • Dodaj nową pozycję...