Skocz do zawartości
Flint_wwy

[pedały SPD] Shimano PD-M9000

Rekomendowane odpowiedzi

Flint_wwy

Niecały 1000km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maczet190399

Hmm... Ktoś zalicytował i "sprzątnął mi je spod nosa "

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• Szosowy_
      Przez Szosowy_
      Witam wszystkich,
      od kilku tygodni jestem posiadaczem przełajówki od Guercotti model Libra Cross w carbonie. Od razu zaznaczę, że nie jestem specjalistą a raczej początkującym "szosowcem". 
      Rower jest zbudowany na osprzęcie Capagnollo/FSA, a w szczegółach:
      - przerzutka tył/klamki: Campagnollo Xenon 10s
      - kaseta: Campagnolo Centaur 10s (wymieniona rok temu)
      - przerzutka przód: Campagnolo Veloce
      - korba: FSA Vero CT
      - hamulce: Tektro Onyx 992AG
      Od czasu zakupu roweru noszę się z pomysłem wymiany grupy/poszczególnych części osprzętu na SH105 R7000. Z tego co udało mi się dowiedzieć przeglądając forum i porównując z moim rowerem to bezwzględnie będę musiał wymienić: przerzutki przód/tył, korbę z suportem, kasetę i klamki. 
      Miałbym do Was prośbę o pomoc w doborze odpowiednich modeli poszczególnych komponentów i/lub ewentualną korektę jeżeli o czymś zapomniałem. 
      Z góry wielkie dzięki za pomoc.

• MCC_ZET
      Przez MCC_ZET
      Na początek: witam wszystkich!

Mój rower to Scott Aspect z okolic 2011-2012 roku. Prawie wszystko w nim jest stockowe tak jak został dostarczony (wygrany w konkursie).

W skład napędu wchodzą:

Manetka Przednia: Shimano Alivio x3
      Manetka Tylna: Shimano Alivio x9
      Przerzutka Przednia: Shimano Alivio x3
      Przerzutka Tylna: Shimano Deore x9
      Kaseta tył: ???
      Zębatki przód: ???
      Korba: Shimano Alivio
      Łańcuch: jakiś noname

Z racji, że zwiększyłem użytkowanie roweru z 2-3 razy do roku po 100-150km na 50km co tydzień z wiekszymi wyjazdami (100+km raz w miesiącu) oraz wieku sprzętu postanowiłem upgradowac rower by przyjemniej się na nim jeździło. 2 tyg temu zrobiona trasa ze Świnoujścia na Hel i 2 dni później do Krynicy Morskiej i Malborka.

Napotykane problemy:
      - luzy przedniej przerzutki
      - problemy ze zmiana tylnej przerzutki w okolicy 6-8 biegu (już wyczytałem że to prawdopodobnie wina zbyt szerokiego łańcucha ew linek blokujących sie otulinach)
      - plastikowe koleczka w tylnej przerzutce sie nie kreca zbyt dobrze mimo ostrego przejechania WD40 i plynem do naczyń

Z manetkami nie ma żadnych problemów (pytanie co będzie jak będę wymieniał linki.

I teraz pomysły na upgrade/naprawę.
      1. Wlatuje dedykowany łańcuch Shimano
      2 Wlatują linki i otuliny od Shimano
      I tu zaczynają się schody:
      Komplet grupy to około tysiaka: https://www.cyklomania.pl/shimano-grupa-deore-m6000-3x10rz,id9587.html
      a) czy cały komplet wejdzie P&P? w kilku miejscach dostalem info zeby nie ruszać tyłu bo być może trzeba będzie zmieniać koła. Wtedy nie ruszam też manetek.

b) czytając kompedia:
      https://www.forumrowerowe.org/topic/221227-kompendium-kompatybilno%C5%9B%C4%87-nap%C4%99d%C3%B3w-1-12s/
      https://www.forumrowerowe.org/topic/4766-nap%C4%99d-kompatybilno%C5%9B%C4%87-komponent%C3%B3w/
      przód powinien pasować tylko jak wybrać mocowanie TOP/DOWN/SIDE swing oraz linkę przyczepianą "top pull"? W żadnym sklepie nie widzę opcji wyboru.

Czy wymiana samego przodu ma sens? Czy warto zmienić też korbę i przednie tarcze? Jeśli jeśli zostało by mi z 700zł przy wymianie samego przodu to lepiej wskakiwać w wyższą grupę? zmienić coś o czym zapomniałem czy przerzucić w inny rejon (siodełko/spodenki/widelec)?

Z góry dzięki za opinie, jeśli czegoś nie podałem to pytajcie. Fotki też bez problemu mogę powrzucać.
      Poniżej zdjęcie mocowania przedniej przerzutki? Który to jest swing?

Drugi widok.

• KlocuchV21
      Przez KlocuchV21
      Witam, zamierzam zmienić moje hamulce tarczowe z mechanicznych na hydrauliczne (Shimano BR MT200) i nie wiem czy będzie się dało zamontować manetki do klamek. Czy jest możliwość zamontowania ich do manetek Shimano Altus SL M310? Czy trzeba wymienić również manetkę? 
    • MichuZek
      Przez MichuZek
      Witam chciałbym się zapytać czy jeżeli zmnienię z łańcucha shimano CN-HG40 na CN-HG71 stanie się coś z napędem mam 8 biegów na kasecie?

• Bumbel
      Przez Bumbel
      Witam, ponad rok temu zakupiłem sobie rower szosowy, do tej pory jeździłem sobie rekreacyjnie robiąc max do 50km, mam zamiar kupić sobie buty i zacząć jeździć na dłuższe dystanse i tu moje pytanie. Mając takie pedały: https://www.ceneo.pl/22886729 mogę kupić dowolne buty spd na szosę, czy są to jakieś specjalne i muszę patrzeć za innymi? Nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji, a wolę się upewnić niż tracić kilkaset złoty.