Skocz do zawartości

[koła] Jak rozwiązać problem felernego zamówienia?


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu, nie ważne gdzie, zamówiłem zestaw kół do nowego CUBE ATTENTION SL. Wymagania: miały wytrzymać obciążenie 140kg (córka, fotelik, rower, ja). Zapytano mnie o mocowania, odpowiedziałem, że się na tym nie znam, podałem jedynie model roweru. Ustalony został budżet, waga, zaproponowano mi zestaw:

  • Piasty DT 370 32h 
  • Obręcze DT 533d 29er 32h
  • Szprychy DT Champion
  • Cena 770zł
  • waga 2180gramów

w nieważne jakiej cenie ;) Miałem małe widzi mi się, chciałem "jakoś" wyróżnić szprychy, odpowiedziano, że otrzymam po 2 białe szprychy koło wentyli. Super. 


Koła przyszły bez białych szprych, na to machnąłem ręką. Dzisiaj podjechałem do rowerowego w celu zamiany kół, do obręczy kupiłem nowe dętki o opony, niestety... okazuje się, że mocowania tarcz hamulcowych (tarczówki) są inne, trzeba zmienić owe tarcze i coś jeszcze. Sklep/serwis określił kwotę na ok 300zł.


Co w takiej sytuacji zrobić? Na obręcze naklejone zostały jakieś taśmy za które ktoś musi zapłacić, nałożone są już nowe opony, czekają na decyzje co dalej.


Opcje jakie przychodzą mi do głowy:

1) prosić o zwrot kosztów za robociznę + materiały

2) odesłać obręcze + policzyć sobie za koszty założenia taśmy, dętki/opony, kuriera

3) ???

 

 

Nie napisałem co to za osoba/sklep/sieć sklepów specjalnie, aby nikomu nie robić złej reputacji, wiadomo, każdy popełnia błędy, więcej informacji przedstawie lub nie w momencie, kiedy będzie trzeba przestrzec innych użytkowników. Co byście, drodzy forumowicze, zrobili w mojej sytuacji? Osobiście jestem za wersją z pkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sam sobie strzeliłeś w stopę. Mogłeś chociaż wysłać zdjęcia aktualnych kół.

Sklep sobie wpisał w google model roweru, wyskoczył im z kołami w danym standardzie i w takim je zrobili. A że jest inny niż Twój rower? Nie są od tego żeby zgadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zrobiłbym zdjęcia, gdyby mnie poproszono. Wpisując w google nazwę roweru wyskakują aktualne informacje. To nie użytkownik, a usługodawca ma znać temat.

I wreszcie, to Ty strzelasz sobie w stopę tym postem, mam nadzieję, ze nie masz nic wspólnego z handlem.

 

23 minuty temu, lichak napisał:

Osobiście wybrałbym opcje nr: 3) zadzwonił do nich i spróbował wyjaśnić całą sytuacje.

Jedynie co widzę, że może nie pasować to tak jak wyżej pisałeś tarcze i jeszcze ewentualnie bębenek.


O to to. Tak dzisiaj zrobię, chcę jednak poznać zdanie osób trzecich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umawiałeś się telefonicznie. Więc trudno wyegzekwować ustalenia. Jak ja zamawiałem koła w firmie DAVEO to najpierw telefonicznie, potem mail z wymiarami piast osi i ilość otworów pod tarcze hamulcowe. Pan napisał z jakich części będą złożone koła, ja zaakceptowałem i wszystko OK. Możesz podać nazwę firmy, głowy ci nie urwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TomaszU84 napisał:

Zrobiłbym zdjęcia, gdyby mnie poproszono. Wpisując w google nazwę roweru wyskakują aktualne informacje. To nie użytkownik, a usługodawca ma znać temat.

I wreszcie, to Ty strzelasz sobie w stopę tym postem, mam nadzieję, ze nie masz nic wspólnego z handlem.

Spokojnie, bez nerwów, być może napisałem swoją wypowiedź w nieco "złym tonie". Owszem, sklep ma znać temat. Natomiast niestety podejrzewam że wiesz jak jest dopóki nie pokażesz palcem czego dokładnie chcesz. Czy to zwykły błąd ludzki, czy rzeczywiście wyszukali coś innego czy jeszcze inny powód ciężko powiedzieć.

Godzinę temu, TomaszU84 napisał:

Na obręcze naklejone zostały jakieś taśmy za które ktoś musi zapłacić

Tu bym się zastanowił o co chodzi i czy ktoś Cie nie robi w konia. Taśma na obręcz kosztuje 10zł i jest nakładana na obręcz i można ją bez problemu zdjąć. Taśma jest droższa i używa się jej w systemie bezdętkowym, a piszesz że kupiłeś dętki, więc coś tu nie gra.

Zadzwoń, zapytaj jak możecie rozwiązać sytuację i wtedy się zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...