Skocz do zawartości

[rower dla 6 latka] używany


irek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Nadszedł czas na kupno większego roweru i chcę zasięgnąć opinii czy Trek Precaliber 20 2017 to dobry wybór. 

Szukam czegoś z niższej półki cenowej, używany może być jak najbardziej, ale taki żeby synek mógł pojeździć ze dwa lata bez żadnych problemów.

Znalazłem ofertę na wyżej wymieniony rowerek w świetnym stanie, czy 600zl to odpowiednia cena za taki rower ? 

Nie mam wiedzy w tej materii, więc jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza, która miała styczność z tym modelem i podpowie czy to rowerek wart polecenia, będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  dla mnie rowery dla dzieci w wieku 5,6,7 lat czyli ten Trek ze zdjęcia są bezsensownie ciężkie. Po co ten amor z przudu, który i tak nie działa. Dziecko potem szarpie się z rowerem bo waży 15kg. Ja mam dla syna Unibike Pilot bez amortyzatora i jestem zadowolony. Jak chcesz wydac 600zł to możesz używke znaleźć w wersji AL ale nie tylko rama a reszta stal 100kg ale obręcze, kierownica itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lżejszy rower zawsze lepszy tym bardziej dla lekkiego dziecka. 11.7 to juz przyzwoicie. Podejrzewam ze widelec w tym treku waży pomiędzy 1,6 a 2 kg.  Widelec sztywny za 50-100 pln z allegro będzie wazyl okolo 1 kg.  Na olx widziałem za 35 pln.  Aluminiowy z aliexpress pewnie jakies 600-750 gramów. 

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.7 kg dla 6 latki to jest dużo. Ile on sam wazy, 15kg? Więc wyobraź sobie ze się bujasz  z 50kilogramowym rowerem. :)

Authir Cosmic mozna spokojnie upolowac na allegro czy olx w dobrym stanie do 600, a to tylko 9.3kg. Bez zadnej zabawy w wymiany.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, remover napisał:

Authir Cosmic mozna spokojnie upolowac na allegro czy olx w dobrym stanie do 600, a to tylko 9.3kg.

Polecam. Moich 2 synów przemieliło Cosmica. Jeden z najlżejszych seryjnych rowerów 20" w rozsądnym budżecie. Problem taki że każdy go chce z 2 ręki ;-).

Używka w sklepie nie stoi dłużej niż tydzień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą amora w rowerze z 20" kołami na sztywny widelec jest bardzo duży kłopot. Nie ma takich widelców, które mają odpowiednią długość. Zawsze są o kilka cm krótsze od nawet najkrótszego amortyzatora ze skokiem 60. Geometria w tak małym rowerze zmienia się wtedy na tyle, że dziecko zaczyna szurać pedałami w pierwszym, lepszym zakręcie.

Przerabiam ten temat od roku i nie znalazłem 20" sztywnego widelca, który by miał tę samą długość od osi do korony, co amortyzator (w moim przypadku jest to jakiś suntour). Brałem pod uwagę nawet wstawienie widelca od 24" kół, ale tu problemem jest umiejscowienie piwotów. Trzeba by zrobić jakiś adapter odsuwający szczęki o te dwa cale.

Ten widelec, który wrzucił @SoloTM jest jakiś nietypowy, albo chińczyk popełnił błąd w opisie. Wygląda tak, jakby przenia piasta miała mieć 74mm... :) Szkoda, że nie podał w wymiarach tej wartości o której pisałem wyżej. Może sam bym się nim zainteresował.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie wagi rowerów dziecięcych. Często można ją obniżyć wymieniając samą korbę. Można urwać nawet 0,5 kg!

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Synek pojeździł dzisiaj trochę i póki co jest bardzo zadowolony.

Rowerek jest w pięknym stanie tak że wstępnie jesteśmy zadowoleni.

Amortyzator chyba faktycznie zbędny, sprawdzimy jak wybierzemy się gdzieś w trudniejszy teren.

Mam do Was jeszcze pytanie jak dobrze ustawić kierownicę, siodełko. Dodatkowo korba ma dwa ustawienia pedałów i póki co jest na pozycji dla mniejszego dzieciaczka, ale nie wiem czy tak zostawić czy nie, syn ma 117cm wzrostu i waży 24kg.

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podczas jazdy będzie już wysoko kolana podnosił to wtedy przykręć w dolny otwór ( pamiętaj, że lewy pedał - tam gdzie nie ma zębatki - ma odwrotny gwint, czyli odkręcasz w prawo. Prawa strona - czyli tam gdzie jest zębatka ma normalny gwint - czyli odkręcasz w lewo.  Najprościej zapamiętać zasadę przykręcania pedałów następującą : prawy w prawo, lewy w lewo ( odkręcanie odwrotnie ).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...