Skocz do zawartości

[wybór amora] RS Judy vs. Recon


qwell23

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

w najbliższym czasie planuje przesiąść się ze sztywniaka na nowego fulla (prawdopodobnie spark'a)

trochę jeżdżę po singlach, trochę męczę sprzęt w m.in. Bike Maratonach itp., sporo też po płaskim

w tej chwili mam Manitou Minute Expert TS 100mm

ponieważ na rowerze głównie jeżdżę, nie znam się za bardzo na teorii/technologiach proszę o poradę,

co wybralibyście mając do wyboru w nowym rowerze/full'u

Rock Shox Recon Silver RL Solo Air 15x100

czy

RS Judy Silver RL Solo Air 15x110mm QR axle / 120mm travel

Teoretycznie z tego co się doczytałem Recon jest technologicznie bardziej zaawanasowany (ale za to ma mniejszy skok) -  pytanie czy w praktyce różnica jest w ogóle odczuwalna i czy ta różnica w stosowanych technologiach przekłada się na praktyczne zastosowanie,

Z góry dzięki za Wasze opinie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obydwa amorki mają tą samą sprężyną powietrzną ,ale mają inne tłumiki, gdzie Recon ma bardzie zaawansowany tłumik, co w teorii powinno się przekładać na lepszą pracę ( komfort, czułość, reagowanie na szybko powtarzające się nierówności ). Raczej będzie to zauważalne w praktyce, ale musiałbyś jechać tym samym rowerem, w tych samych warunkach po tej samej trasie, aby wymiernie to oceniać.

7 godzin temu, qwell23 napisał:

w tej chwili mam Manitou Minute Expert TS 100mm

Obawiam się, że Judy  lub Recon nie będą zmianą na lepsze w stosunku do Minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minute mam w hardtailu na kole 26, chce przejść na full'a 29" więc niestety pozostanie dla mnie historią,

posądzam, żeby mieć godnego następcę musiałbym mieć np. Rebę albo F32 Racing - ale to już winduje cenę mocno powyżej 10k

morał - muszę wybrać mniejszą stratę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piter233 napisał:

Na pewno? Z tego co widzę to rs odnośnie judy podaje że ma tłumik TK, i i zwykle w wersjach silver jest tłumik TK. Chyba że się mylę.

Tak jak wspomniałem, średnio się znam ale wg.specyfikacji oba są oznaczone jako RL. Bardzo możliwe że sa zamawiane przez Scotta wg. ich wymogów i nie występują rynkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...