Skocz do zawartości

[piasta] Novatec D041SB vs D041SB-9


Roballinho

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różni się piasta D041 na 5 mm szpilkę od D041-9 na zacisk QR 9 mm? Chodzi mi o bebechy, a nie średnicę zacisku, bo to oczywiste.

Czy w D041-9 jest taka sama ośka, tylko z większą średnicą wewnętrzną? Jeżeli tak, to czy wystarczy oś z D041 nawiercić na 9mm, ściąć wystający kawałek materiału, który wchodzi w haki widelca i da się to wtedy używać z osią 9 mm bez dodatkowych przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że oś nie jest tej samej średnicy na całej jej długości, bo wchodzi w łożysko, które ma wewnętrzną średnicę 12 mm. Jedynie jej końce zwężają się do 9 mm, tak aby weszły w haki widelca.
Przydałby się jakiś rysunek techniczny piasty D041-9, ale nigdzie w internecie nie mogę tego znaleźć. Z osią qr5 mm i 15 mm są, a z dziewiątką wywiało. Może ktoś z Was posiada takowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu by nie było, gdyby nie fakt, że na QR5 mam zaplecione koło. :)

NIestety ze świecą szukać tej piasty na QR9 w srebrnym kolorze, więc musiałem się zdecydować na cienką szpilkę, a ewentualne modyfikacje zostawiłem sobie na później. 

Zdjęcia z chęcią zobaczę, może jeszcze poproszę cię dodatkowo o pomierzenie niektórych wnętrzności.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powracam z tematem, może kogoś zainteresuje.

Mam już gotowy zestaw do konwersji z QR9 na thru bolt 9. Oryginalna oś się nie nadaje do przeróbki, więc trzeba było wytoczyć nową (dzięki Konrad, jeżeli to czytasz). Dodatkowo w kapslach od QR9 trzeba powiększyć średnicę wewnętrzną i wyfrezować szczelinę, w którą wejdzie o-ring uszczelniający 9 mm oś z szybkozamykaczem. Potrzebne będą jeszcze 2 o-ringi, łożyska mają te same wymiary. I to właściwie wszystko. Z kapsli i zacisku usunąłem jeszcze anodę, żeby uzyskać efekt bling-bling.

oska.jpg

Ale zanim ostatecznie złożę to do kupy, mam pytanie. Czy po wybiciu łożyska z piasty, ono się nadaje do powtórnego montażu? Czy takie uderzenie młotkiem w oś, niszczy łożysko?
Mam na wszelki wypadek dwa nowe 6001RS i nie wiem, czy je zamontować, czy wykorzystać te stare, które mają niewielki przebieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...