Skocz do zawartości

[wycieczka] z Jasła do Bielska


zarazek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku jesienią wybrałem się na kilkudniową wycieczkę po Beskidach naszych pięknych. :) Ostatnie dwa razy wiodły z zachodu na wschód, więc tym razem pojechałem odwrotnie tj. z Jasła do Bielska. Jeśli ktoś z was kojarzy moje relacje z dwóch poprzednich lat, to nic specjalnie odkrywczego  tu nie znajdzie - podobne kadry, podobne miejsca, podobne napoje. ;) Wyznając jednak zasadę, że góry i rowery nigdy się nie znudzą wrzucam link do galerii - zwłaszcza że sam dosłownie pożeram beskidzkie relacje, kiedy tylko pojawiają się na rowerowych blogach i forach. :)

https://photos.app.goo.gl/uFWCYkDWkvanE9Kz6

 

galeria.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ważyłem bagażu przed wyjazdem. Nie jest aż tak źle, bo nie wożę namiotu, a reszta to niezbędne minimum. Pewnie sporo dałoby się jeszcze odelżyć z ekwipunku, ale na to potrzeba dużych nakładów finansowych (można kupić kurtkę w Lidlu za 99 zł, a można jakiegoś lekkiego markowca za 950 zł itp).

Jeśli pytasz o wyjechanie w całości, to z większych szczytów tylko Przehyba w Beskidzie Sądeckim (asfaltem, od północy). Większość górek zsadzała mnie z siodełka gdzieś tak na 3/4 podjazdu, czasem wcześniej - i dalej trzeba było już pchać. :) Do relacji podłączyłem ślad gpx - tam widać, które szczyty zaliczałem.

Edytowane przez zarazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka super.

Na marginesie: sam już nie wiem czy ludzie używają formy "zazdraszczam" bo myślą że są zabawni (informuję że nie, nie jesteście, dowcip powtarzany setki razy przestaje być śmieszny), czy po prostu nie wiedzą że poprawnie jest "zazdroszczą"?

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zajonc napisał:

Paanie super wcieczka, jakbyś sie uparł to byś zrobić mógł GSB, ale lepiej go robić latem niż jesienią

Może kiedyś... :) Lubię mieć swobodę i jechać tam gdzie mam kaprys. Uwiązanie się do jednego szlaku trochę się kłóci z moją naturą. Niemniej GSB jako "wyzwanie" samo w sobie jest fajną koncepcją.

Edytowane przez zarazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, woojj napisał:

Świetnie udokumentowane. Brawo. Może w przyszłym sezonie coś podobnego zrobię.

Dzięki! Trzymam kciuki za powodzenie planu. :)

 

15 godzin temu, piter614 napisał:

Spałeś zawsze w noclegach typu pokoje bo raczej spanie typu namiot chyba nie brałeś pod uwagę?

Spałem po agroturystykach i raz w schronisku. Kiedyś woziłem namiot, ale uznałem że dodatkowe 2 kg (namiot + mata) zbytnio dociąża mi rower, poza tym lepiej regeneruję się pod dachem niż pod namiotem. :)

 

16 godzin temu, piter614 napisał:

Na taki wypad po tych nierównych drogach byłby dobry full

No pewnie że full byłby lepszy. Ale nie mam fulla i raczej w niego nie zainwestuję, gdyż 95% moich jazd odbywa się po Mazowszu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...