Skocz do zawartości

[amortyzator] zmniejszenie skoku


Sawrel

Rekomendowane odpowiedzi

Klucz imbusowy 5mm, klucz nastawy, przyda się też coś do przebicia pinu na popychaczu (w warunkach domowych może to być odpowiednio dobraną małą śrubą, gwóźdź itp. oraz rzecz jasna młotek. Przy okazji wypadałoby zrobić mu serwis dolnych goleni (smar do amortyzatorów, olej na gąbki jeśli są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczasz powietrze, zdejmujesz na dole czerwony korek. Odkręcasz śruby do połowy, stukasz w nie przez klucz, wykręcasz do końca i ściągasz lagi.

Po stronie sprężyny odkręcasz na dole ten korek, wyciągasz wsad z goleni. Na prowadnicy zobaczysz kilka dziurek w odstępach 1-2cm. W jednej z nich będzie wbity pin, on jest skubany pusty w środku, trzeba go cwanie wybić. W zależności od tego o ile chcesz zmiejszyć - zwiększyć skok przesuwasz ten element który był trzymany pinem na osi i blokujesz go wbijając ponownie pin w innym miejscu. Składasz.

 

Gąbek nie masz, masz filc. Możesz pochlapać olejem, możesz posmarować smarem. Ja osobiście wywaliłem cały smar, wyszorowałem Epixona płukankami i zalałem olejem 15W po 6ml na goleń. Sporo przejechałem i nie odczuwam żadnych problemów, wycierania lag a pracuje o wiele płynniej niż na smarze. Komorę powietrzną zalałem 5ml gęstego oleju 85W dla poprawy płynności. Oczywiście zalewasz go po złożeniu lag razem, przez otwory w które wkręcasz śruby na dole.

 

Jeśli nie chcesz się bawić w taki tuning to po prostu rozbierz dbając aby go nie zasyfić, wybij pin, wbij i złóż bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mechanizm zaciągania przez cartridge jest inny. Popychacz tłumika w cartridge'u jest uszczelniony uszczelką wargową, która świetnie uszczelnia to co w środku ale pozwala na łatwe przedostawanie się wszystkiego tego co na zewnątrz do środka. Olej którym zwilżony będzie popychacz będzie w jakiejś części przedostawał się do środka i tam zostawał. Po kilku tysiącach cykli ugięcie-powrót napompuje się do środka całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...