Skocz do zawartości

[2500-3500] MTB głównie do jazdy po lesie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu zdecydowałem się na wymianę mojego poczciwego, starego mtb na coś nowszego. 

 

Jak wygląda moja jazda i gdzie się głównie poruszam? 

- Generalnie będzie to las/szutry jednak czasami trasa wymusza dojazd 20-30 km asfaltem. Styl mojej jazdy raczej jest spokojny, ewentualnie czasami jakiś szybszy zjazd. Być może w przyszłości udział w amatorskich wyścigach po lasach.

Głównym problemem w wyborze roweru to jest wytrzymałość, głównie kół/osi. A to dlatego, że mam 178 cm wzrostu a moja waga oscyluje między 93-105 kg, co wynika ze specyfikacji sportu, który uprawiam.

Trochę przeszukałem ofert w tej kategorii i ciężko jest się zdecydować, z jednej strony sztywne osie w mojej sytuacji to rzecz zalecana(?) ale to już podbija cenę do mojej górnej granicy a nawet ją przekracza. 

Przykładowe oferty które znalazłem:

Cube acid: (Prawie brak rozmiarów)   https://bikepark24.pl/rower-gorski-mtb-cube-acid-orangenblack-2018.html#  

Count solo 1: (Ponad budżet)   https://www.rosebikes.pl/rose-2660369-2660369

 

Oczywiście biorę pod uwagę również rowery używane, ale jest ich tak wiele i taka różnorodność, że ciężko jest "upolować" jakąś okazję i to jeszcze w dobrym rozmiarze.

Główne kryteria które brałem pod uwagę przy szukaniu to: przedni amortyzator na powietrze, raczej dwa blaty z przodu, grupa Deore lub wyżej, sztywne osie, hamulce pneumatyczne i rozmiar kół 29".

Jeśli macie jakieś rady lub propozycję to z chęcią ich wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o  Northtec Cayon SLX, który jest wystawiony jako nowy za kwotę 3740 zł?

Albo używkę z forumowego podwórka: 

 

 

Ciekawi mnie wasza opinia dotycząca sztywnych osi, generalnie warto szukać tylko i wyłącznie rowerów w nie wyposażone, czy może jednak w określonych przypadkach warto je odpuścić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po czasie, szkoda że mój temat tak szybko ucichł przez co ciężko było mi podjąć jakąś sensowną decyzję i nadal przeszukuje znane portale i strony sklepowe czekając na jakieś okazje. Może teraz jest ktoś mi w stanie pomóc podjąć decyzję ?

Dodam, że staram się również na bieżąco przeglądać oferty sprzętu używanego, jednak ich stan dosyć często różni się od przedstawionego na zdjęciach.

Z takich aktualnych rowerów które mnie zainteresowały to Unibike Flite 2018 oraz używany Specialized Rockhopper Expert. Czy możecie się wypowiedzieć na ich temat? Na co warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...