Skocz do zawartości

[Końcówki Linki] Zaciskarka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł z nawiercaniem się nie sprawdził, ale wystarczyło zeszlifować miejsce do przecinania drutów i jest piękna zaciskarka - zostawia jednolity pasek na końcówce, nie przecina końcówek :)

Koszt <10zł, jedyny minus że kolorystycznie nie pasuje mi do niczego, ale brałem najtańsze szczypce. 

45660681162_3c5a98190e_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak byscie sie przypatrzyli narzedziu drugiemu, to robi dokladnie to co rzyczylby sobie np. Punkxtr.

Jedna strona lustro, druga wzorek. Poza tym jest prostsza i samemu dozujesz sile, a nie, ze musisz dojechac do zapadki, ktora pozwoli powrocic rączkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Najlepiej zaciska się końcówki linek zaciskają do konektorow - np YT-2240. Zamiast dedykowanych końcówek do linek ja stosuję końcówki do przewodów elektrycznych, tylko takie bez izolacji - sama aluminiowa rurka o odpowiedniej średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem inny, bardzo elegancki sposób na zaciskanie. Ktoś wspominał o szczypcach do pierścieni segera, a ja znalazłem kombinerki okrągłe.

99741d46202ed901dcf388b818029677.jpg

Akurat miałem je w domu, wyglądają na PRL ale po lekkim odświeżeniu są prawie jak nowe. 

Końcówka się ładnie zaciska, bez uszczerbków w powłoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 11:54, MikeSkywalker napisał:

45660681162_3c5a98190e_b.jpg

Tak naprawdę nadadzą się jakiekolwiek kombinerki/cążki/itepe, które mają jak te na fotce strefę do przecinania przewodów. Polecam szukać głębiej w szafce z narzędziami, bo im starsze, tym bardziej tępe, a tym samym fajnie zaciskają końcówkę linki, bez jej cięcia.
Początkowo próbowałem zaciskać markowym obcinakiem do linek/pancerzy/przewodów hydraulicznych, który ma odpowiednie pole zacisku, ale wychodziło to badziewiaście. Wyszperałem byle złomiaste narzędzie z odmętów szafki tak głębokiej, że ich mieszkańcy od lat nie uświadczają światła i jest lepiej niż nówką-sztuką-rowerowo-ędurową za 2 stówy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...