Skocz do zawartości

[Końcówki Linki] Zaciskarka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam dobre obcinaczki do pancerzy/ linek, niestety nie jest to wersja "rowerowa" i nie mają zaciskarki do końcówek pancerza.

Macie jakieś alternatywny których można użyć?

W MTB miałem jedną końcówkę, tylko przy tylnej przerzutce, także nie miało to wielkiego znaczenia. Teraz przy szosie, gdzie jest tego więcej chciałbym żeby to jakoś estetycznie wyglądało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Hej,

Mam dobre obcinaczki do pancerzy/ linek, niestety nie jest to wersja "rowerowa" i nie mają zaciskarki do końcówek pancerza.

Macie jakieś alternatywny których można użyć?

W MTB miałem jedną końcówkę, tylko przy tylnej przerzutce, także nie miało to wielkiego znaczenia. Teraz przy szosie, gdzie jest tego więcej chciałbym żeby to jakoś estetycznie wyglądało.

 

Masz szczypce do pierścieni Segera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor wątku nie pomylił się i rzeczywiście chodzi o zaciskarkę do końcówek PANCERZA, to nie znam takiego ustrojstwa.

Ale jeśli to miała być jednak zaciskarka do końcówek LINEK, to ja od lat stosuję do tego celu koszulki termokurczliwe.

 

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, może chodziło o zaciskanie końcówek pancerza? Jeśli tak to nie zaciskam niczym. Po docięciu pancerza na odpowiednią długość końcówka wchodzi lekko, ale na tyle  ciasno ( z reguły ),  że nie potrzeba wg. mnie ich zaciskać. Tym bardziej, że w oporach pancerza w ramie ( czy w przerzutkach, hamulcach ) cały zestaw jest niejako dociśnięty naciągiem linki, więc problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny czlowiek daje albo koncowki do linek, albo koncowki do kabli elektrycznych i zaciska czymkolwiek. 

Jak popadasz w skrajny ekshibicjonizm to mozesz sobie zapodac, to.

Mam, ale musialbym na glowe upasc, aby to stosowac przy rowerze.

cc1695c36c8b5c53f087058ba70eb8eb.jpg

 

Czy jeszcze prostsza wersja.

PRASKA-ZACISKARKA-DO-TULEJEK-KONCOWEK-KA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są obcinaczki do pancerzy Parktoola, a raczej wgłębienie jakie posiadają do zaciskania końcówek - gorzej z dostępem do linki. Mam plan zrobić coś podobnego z kombinerek ale jakoś nie mogę się zabrać. 

W domu używam wąskich kombinerek albo delikatnie ściskam szczypcami bocznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wcale nie taki głupi zwłaszcza, gdy buduje się rowery dla kolarzy szosowych o odmiennym niż górscy kanonie estetyki ;-)
Wspomniane wyżej obcinaczki Park-a są ok, sam ich używam. Ładnie zagniatają końcówki, radzą sobie też z hamulcowymi nakładanymi na pancerz. 
Częściej jednak korzystam ze szczypców Park-a. Mają tak skonstruowaną zagniatarkę, że robią wgłębienie od spodu końcówki (w niewidocznym miejscu) i ta od góry jest nienaruszona oraz wygląda bardzo estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...