Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Recon TK - rysa na goleniu


host2121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się przywitać. Jestem tutaj nowy. Dzień dobry

Kupiłem rower Cube Acid 29 model 2017. Nie zauważyłem przy kupnie rysy na goleniu amortyzatora.

Proszę zerknijcie do zdjęć. Czy ma się zacząć martwić ???

Rysa wyczuwalna pod paznokciem...

Czy jest możliwość wymiany goleni lub regeneracji ???

Za podpowiedź będę wdzięczny, jestem nowy i się uczę...

IMG_20181102_220449.thumb.jpg.907bc039fe340f96d26e28918ee6f239.jpg

IMG_20181102_220356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie rozbierał amortyzatora, bo możesz coś uszkodzić. Jeżeli kupiłeś ten rower jako nowy w sklepie, to nadaje się do reklamacji, a jeżeli używany, nawet od osoby fizycznej, to masz rękojmię. Warto skontaktować się ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia.

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co oglądać. Można zajrzeć do środka i sprawdzić czy ew. nie ma pod uszczelką czegoś twardego, przy okazji wymienić olej i jeździć dopóki się nie rozpadnie. Może będzie ciut więcej syfu zasysał do środka i trzeba będzie to częściej czyścić i wymieniać olej. Nowe golenie górne do recona silver to 500+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie amortyzator kwalifikuje się do serwisu, nie tylko w celu usunięcia ewentualnej przyczyny uszkodzenia. Tego typu amortyzatory trzeba dość często serwisować, przynajmniej raz na rok, a pewnie poprzedni właściciel tego nie zrobił. (https://www.thebikeshoppe.com/about/rockshox-service-intervals-pg1241.htm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodoniej dostalo ci sie cos na uszczlke, weszlo pod nia i porysowalo. Nie mozesz odchylic wargi uszczelki w tym miejscu? Tylko zadnym metalowym ostrym narzedziem, ja mam plastikowa szpatulke do mieszania drinkow ale mozna tez paznokciem. Na moim silwerze czesto powstaja jakies drobne slady ale pozniej znikaja. Mam wrazenie ze ta powloka tak ma.

Edytowane przez michalj2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś już cokolwiek przy rowerze, nawet z prostych prac, typu wymiana łańcucha, kasety, suportu ? Jeśli nie, to raczej nie brałbym się na twoim miejscu za amortyzator na początek. W mojej Rebie robiłem samodzielnie podstawowy przegląd, jest to dość trudna czynność, wymaga pewnych zdolności manualnych. No i trzeba wcześniej kupić oleje, smary, itp.

Instrukcje są tutaj : https://www.sram.com/service/rockshox/7,104,434

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, jak najbardziej warto samemu serwisować rower, nie jest to jakieś specjalnie trudne, a daje dużo satysfakcji. Z tym, że jednak wymaga trochę wprawy, posiadania kilku narzędzi i miejsca gdzie można się z tym bawić (np, garaż), szczególnie gdy w grę wchodzi chlapanie olejem. Jak jesteś zupełnie zielony w temacie, to zaczynanie od serwisu amortyzatora, nawet podstawowego, nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat żeby nie powielać niepotrzebnie. 

W moim rowerku mam rockshoxa recon rl ze stalowymi goleniami, rowerek ma przejechane jakieś 150 km, bez jakiegoś katowania itp. więc właściwie nówka sztuka. Wczoraj na obu lagach zobaczyłem rysy, pionowe, są dosyć delikatne i nie czuć ich pod palcami ale ewidentnie są na powierzchni anody. Producent leci sobie po prostu w kulki wypuszczając taki wideł bez smarowania i pisząc w instrukcji o pierwszym serwisie po 50h. Ja sobie dziś go prze-serwisuję ale co ma zrobić osoba która nie ma o tym pojęcia?  Kolejna 100 do nowego roweru żeby móc  pojeździć? Zastanawiam się czy nie posłać jakiegoś listu do producenta roweru (bo do srama to nie ma sensu) z zapytaniem czy jest to normalne w nowym rowerze i czy  ktoś mi zwróci ewentualne koszty serwisu o czasie nie wspominając.

Jest to mój ostatni widelec od srama.   

20190606_104744.jpg

Edytowane przez cyganos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...