Skocz do zawartości

[Klucz Dynamometryczny] Decathlon; Model 500;


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2018 o 17:53, Chociemir napisał:

Mam przed sobą instrukcję tego klucza i dokładne zalecenie brzmi tak : "do przechowywania ustawić klucz na minimalny moment obrotowy".

Też sprawdziłem. U mnie piszą, żeby nie ustawiać poniżej 2 NM lub powyżej 24 NM. To po stronie angielskiej instrukcji. Po stronie niemieckiej jest więcej tekstu i jest dokładniejszy, ale niemieckiego nie znam :( Jakby ktoś znał to może przetłumaczyć:

IMG_20181110_202400246sm.thumb.jpg.ded24791c4073b3a9f8e2872a2c01f98.jpg

U ciebie jest to niejednoznaczne. Czy jeśli masz klucz np. 5-25 NM to minimalny moment obrotowy to 5 czy 0?

 

Dopisek: zOCRowałem sobie niemiecki i zGoogleTranslatowałem ;) i w pkt 2 piszą, żeby ustawić na 2 NM gdy nie jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mały odkop. Jonnesway 2-10Nm sprawdza się świetnie, tyle że aktualnie potrzebuję jeszcze jeden klucz, żeby bezpiecznie dokręcać nakrętkę kasety w alu bębenku, a przy okazji wykorzystam go do suportu Shimano czy bębenka.

Brać kolejny Jonnesway ( około 220 zł) czy macie jakieś tańsze alternatywy? Jestem zwolennikiem kluczy o małym zakresie, więc coś pokroju 20-200Nm odpada. Jonnesway o którym wspomniałem ma chyba zakres 10-60Nm +/- 4% dokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten 2-10Nm ma zasadniczą wadę - jest tak samo długi jak taki do moementów 20-200. Tak "nieco" nieporęcznie skręcać np. mostek wymachując taką wajchą

Odnośnie 10-60 to jest pod gniazdo 3/8" więc jeszcze adapter do 1/2" bo taki masz klucz do kaset czy suportu. No i podstawowe nasadki pod ten standard - 5, 6mm bo tym mniejszym np. korby shimano nie skręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Jak dla mnie to ten 2-10Nm ma zasadniczą wadę - jest tak samo długi jak taki do moementów 20-200. Tak "nieco" nieporęcznie skręcać np. mostek wymachując taką wajchą

To prawda, potwierdzam. Wolałem jednak kupić sprawdzony, dobrej jakości klucz, niż typowo rowerowy o dość rozbieżnych opiniach.

Teraz, Dokumosa napisał:

Odnośnie 10-60 to jest pod gniazdo 3/8" więc jeszcze adapter do 1/2" bo taki masz klucz do kaset czy suportu. No i podstawowe nasadki pod ten standard - 5, 6mm bo tym mniejszym np. korby shimano nie skręcisz.

Wszystko jest, także potrzebuję tylko klucza :)

7 minut temu, Sabarolus napisał:

i często 3/8 cala, zakładam że pewnie szukasz 1/2

Adapter mam albo go kupię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...