Skocz do zawartości

[Klucz Dynamometryczny] Decathlon; Model 500;


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Używam takiego samego, jak @durnykot Różnica tylko taka, że mój jest firmowany przez Bike Hand, ale wygląda identycznie :) Widywałem go też pod innymi markami. Mam go 2 albo 3 lata i działa bez zarzutu. Nie oddawałem go wprawdzie jeszcze do kalibracji, więc nie wiem, jak bardzo jest dokładny. Warto pamiętać, żeby tego typu klucz 'rozkręcać' do 0 po użyciu, żeby nie zostawiać napiętej sprężyny w środku. 

 

20181101_085226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, coś co mnie zastanawiało od kiedy kupiłem klucz. Ustawiać na minimalną wartość czy "rozkręcać" go zupełnie? Ja robię to drugie, pytanie tylko czy to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Mighty, który wygląda dokładnie tak samo jak ten Bike Hand YC-617-2S.

https://dostawanajutro.pl/pl/klucz-dynamometryczny-mighty-z-regulacja-2-24nm.html

 

Na razie porównałem jego 5Nm z fabrycznym kluczem Bontragera 5Nm , który dostałem z rowerem. Obydwa "klikają" w tym samym miejscu/momencie.

Mam nadzieję, że posłuży  ;-)

 

--

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 09:12, Eazy napisał:

Używam takiego samego, jak @durnykot Różnica tylko taka, że mój jest firmowany przez Bike Hand, ale wygląda identycznie :) Widywałem go też pod innymi markami. Mam go 2 albo 3 lata i działa bez zarzutu. Nie oddawałem go wprawdzie jeszcze do kalibracji, więc nie wiem, jak bardzo jest dokładny. Warto pamiętać, żeby tego typu klucz 'rozkręcać' do 0 po użyciu, żeby nie zostawiać napiętej sprężyny w środku. 

 

20181101_085226.jpg

 

W dniu 1.11.2018 o 09:56, skom25 napisał:

To jest klucz który bardziej znany jest jako Mighty. Biorę go pod uwagę.

 

 

W dniu 1.11.2018 o 14:00, mrmorty napisał:

mam Mighty, pięć lat w serwisie rowerowym, nadal działa, nadal ma nastawy takie jak po wyjściu z fabryki. Warunek - nie zostawiać napiętej sprężyny i zanim schowasz do pudełka, ustawiasz na zero. 

 

W dniu 1.11.2018 o 15:09, Imar napisał:

Rozkręcamy zupełnie.

Z tego co pamiętam w instrukcji do Mighty pisali, żeby nie rozkręcać poniżej minimum (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że instrukcji nie czytałem... przeważnie rozkręcam tak, jak widać na zdjęciu mojego klucza powyżej. Do tej pory wszystko działa :) Klucz ma tylko jedną wadę - nie da się dokręcać nim lewych gwintów. Klika tylko w jedną stronę. Przydałoby się w obie przy serwisach np. widelców, gdzie zdarzają się lewe gwinty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość tanich kluczy klika tylko w prawo. Tak naprawdę ta zmiana kierunku to zbędny dodatek. Lewego gwintu nie ma co dokręcać takim kluczem, a do odkręcania śrub nie wolno używać klucza dynamometrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...