Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] Tiagra---> Ultegra


mistrzusek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę wymienić w moim Roninie tylną przerzutkę na coś ze sprzęgłęm/mocną sprężyna. Powodem jest obijanie się łańcucha przy jeździe na wybojach. Da się z tym żyć, ale jeśli można to zmienić to w takim razie to zmienię:)

Pozostaje pytanie, czy jest to w ogóle możliwe? 

Nadmienię, że moja grupa osprzętu to Tiagra 4700. 

W kompendium @Puklus napisał:

"Ważnym i wartym wzmianki jest nowa grupa Tiagra 4700. Nie jest ona kompatybilna wstecznie. Posiada zmienioną konstrukcję i przekładnie jak w grupie 11sp."

Tak więc jeśli zamiast przerzutki Tiagra wrzucę nową Ultegre to będzie to działało jak należy?

Czy może coś z Deore pasuje do klamkomanetek od Tiagry 4700? 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenthin @Imar 

https://www.sbike.pl/czesci-szosowe-przelajowe-przerzutki-tylne-przerzutki-tylne-przerzutka-tylna-shimano-ultegra-rx-rd-rx800-shadow-rd+-gs-11-sp-o_l_132_11587.html

Będzie dobra o taka ?

Jeśli tak, to pewnie kasetę trzeba zmienić na 11 rzędową i łańcuch nowy ogarnąć. Dobrze myślę?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tylko w teorii ale i w praktyce. U shimano szosowe 10-tki można pożenić z przerzutkami mtb 9s na kasecie 10s - normalna płynna obsługa 10-ciu biegów.

(bez żadnego cudowania z innym zaczepem linki)

Niestety akurat grupa 4700 jako jedyna jest wyjątkiem wśród szosowych 10tek i tu nie da się zastosować przerzutki 9s mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drodzy Koledzy z forum, nie chcę żenic przerzutki mtb z klamkami Tiagry. Chcę z klamkami Tiagry pożenić szosową Ultegre RX i do tego dołożyć Roadlinka, żeby zwiekszyć zakres przerzutki do 40T.

Jeśli to co napisał @Fenthin jest prawdą to klamki powinny ogarnąć Ultegre 

W dniu 30.10.2018 o 21:21, Fenthin napisał:

Możesz zmienić na dowolną 11-rzędową szosową przerzutkę Shimano

Tylko chodzi o to czy z pomocą tego Roadlinka ogarnie 11 rzędową kasete 11-40, no i jaki łańcuch do tego wrzucić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2018 o 22:52, Fenthin napisał:

dowolne komponenty z grup 11-rzędowych plus Tiagra 4700.

Ja na twoim miejscu podszedł bym w przerzutkę tył ze sprzęgłem i nie pakował się w druciarstwo z RoadLinkiem. Załóż może deore z serii 6000 na tył. Będziesz miał załatwione dwie rzeczy. Będzie obsługiwało kasetę 40 i nie będzie trzepać łańcuchem w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, woojj napisał:

Załóż może deore z serii 6000 na tył.

Myślałem, że to nie będzie działało, jeśli jednak by zadziałało to by było świetnie, tylko jak to sprawdzić przed zakupem nowej przerzutki?

 

15 minut temu, radziuGD napisał:

Nie na temat, ale korba wręcz krzyczy o śruby od ultegry.

Skąd taki bajer można wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano standard – 1.7 SRAM 2:1 – 1.7 Campagnolo old – 1.4
Shimano 10 MTB – 1.2 SRAM 1:1 – 1.1 Campagnolo new – 1.5
Shimano 11 road – 1.4 SRAM Exact Actuation – 1.3 Campagnolo Revolution 11+ – N/A
Shimano 11 MTB – 1.1 SRAM X-Actuation – 1.12  

Shimano Dura Ace 6 to 8 speeds – 1.9

 

Taką tabelkę znalazłem. Z tego wynika, że Tiagra nie pociągnie Deore.

https://bike.bikegremlin.com/1278/bicycle-rear-derailleur-compatibility/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...