Skocz do zawartości

[Kółka przerzutki] czy takie wytarcie kółek jest normalne ?


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

To jest normalne. Zużyte kółka są tu (lewa strona, zdjęcie z neta):

zfru1nh3y1f82e1mcj5y_1423168502.jpg

 

Póki nie będą tak wyglądać, daj im spokój. ;) Oczywiście nie zapominaj o regularnym czyszczeniu napędu.

Niedawno zakładałem nowe kółka do swojej przerzutki M8000 i wyglądały tak jak te Twoje już po 3 treningach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siejak1 napisał:

Jak je skończysz polecam kółeczka aluminiowe z aliexpress. Są tanie na maszynowych łożyskach i dużo wytrzymalsze.

 

Zajrzałem z ciekawości cóż ta chińska myśl technologiczna wymyśliła, ale nie ma kółeczek DYNASYS11. Zwróć uwagę, że XT ma dwa różne kółka, to bliżej kasety jest takim prawie narrow wide'm. To co chińczyki robią to kółeczka z małymi ząbkami jak do zwykłych systemów. Zaufam więc producentowi sprzętu i nie będę zakładał jakichś chińskich gówien na rewelacyjnie pracujący napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siejak1 napisał:

polecam kółeczka aluminiowe z aliexpress. Są tanie na maszynowych łożyskach i dużo wytrzymalsze.

A ja nie polecam,wizualnie bardzo fajne,ale napęd jest głośniejszy,ścierają się dużo szybciej od takich np. slx,czy naprawdę dobrych tacx którę naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cervandes napisał:

 

Zajrzałem z ciekawości cóż ta chińska myśl technologiczna wymyśliła, ale nie ma kółeczek DYNASYS11. Zwróć uwagę, że XT ma dwa różne kółka, to bliżej kasety jest takim prawie narrow wide'm. To co chińczyki robią to kółeczka z małymi ząbkami jak do zwykłych systemów. Zaufam więc producentowi sprzętu i nie będę zakładał jakichś chińskich gówien na rewelacyjnie pracujący napęd.

Bliżej kasety 1625 km

P1260046.JPG

P1260047.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej ... nie napisalem, że zużyte :)

chodziło mi o wytarcie płaszczyzn bocznych zębów. do tej pory żadna zmieniarka tak nie wycierała kółek.

być może to robota sprzęgła w przerzutce, albo wąskiego łańcucha 11s - chciałem tylko się upewnić, że to nic strasznego :)

a przy okazji - w moim rowerowym życiu wymieniłem kółko przerzutki raz... jeden raz - bo pękło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, shimano nie wie co robi.

W jednym temacie chwalą górne kółko i w sramie i w shimano, że napęd kosa precyzyjny, w drugim, że shimano nie wie co robi i chyba za szerokie kółka wypuścili.

 

Kółka są idealne, a jak się czasem jakiś drobiazg dostanie w środek ogniwa to się robi rysa. I się kółka zużywają.

 

Nie wiem jak ja zasnę wiedząc, że co jazda to te za szerokie kółka się tak rysują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cervandes napisał:

Kółka są idealne, a jak się czasem jakiś drobiazg dostanie w środek ogniwa to się robi rysa. I się kółka zużywają.

  

To ciekawe dlaczego w napędach 8s i 10s które znam, kółka się tak nie wycierają... syf do środka ogniw łańcucha leci tak samo i jakoś nie powoduje to takiego zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam kółka z tak sterczącymi szerokimi zębami?

 

Precyzja, słyszałeś o niej? Zarówno Sram jak i SH robi kółka przerzutek z takimi ząbkami, sprzęt się rozwija, ewoluuje. Jak miałem ósemkę, to wnętrze wózka było podrapane na łuku który robił łańcuch, bo na nierównościach ten spadał z kółka i obijał się o ścianki. W 11-speed tego efektu nie mam, wózek od wewnątrz ma jakieś ślady ale jest o wiele, wiele lepiej niż w kółkach z małymi zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli znów zawirowanie. Raz śmiejemy się z szajbajka, że opowiada bzdury a teraz traktujemy go za autorytet.

 

Jeździłem na GX 1x11, składając rower wybierałem między właśnei GXem a XT i wybrałem to drugie. Myślisz, że gdyby były jakiekolwiek problemy z działaniem XT to by było tak cichutko w sieci? Nie ma żadnych problemów, system pracuje precyzyjnie i niezawodnie, sprzęgło działa i ma regulację jesli ktoś potrzebuje regulować sztywność wózka i miękkość pracy manetki. Biegi wchodzą z takim samym trzaskiem jak w GX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...