Skocz do zawartości

[szosa] triban 3 upgrade


Karol1994czx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem kilka miesięcy temu  tribana 3 https://www.cyclingweekly.com/reviews/road-bikes/btwin-triban-3-299-99.  Przejechałem na nim 2000 km i muszę przyznać, że  jazda na nim jest szybka i przyjemna.  Istnieje kilka mankamentów tego roweru, mianowicie najbardziej dokuczliwym jest napęd 3x8 ( chociaż tutaj się zastanawiam czy  nie jest to zaleta w postaci lekkich przełożeń) i jego słaba kultura pracy - ocieranie łańcucha o zębatki. W zasadzie  to tyle z jego wad ( spotkałem się z opinią, że koła są ciastowate- ja z nimi nie mam najmniejszego problemu, więc upgrade w postaci kół na chwilę obecną odpada).  Biorąc pod uwagę fakt iż jest to budżetowa szosówka, bo nowa kosztowała 1400 zł w 2011 roku, to czy opłaca się w taki sprzęt inwestować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napędu to duży koszt, zmiana kół bezsensowna, bo to co najmniej 700 zł jeśli chcesz maszynówki. Sprzedaj za 700 zł i kup nowy, skoro aż 7 lat śmigałeś na tym Tribanie.

 

Sam mam Tribana 500 z 2014 3x8 i nie uważam tego za wadę, ocieranie łańcucha to kwestia regulacji przerzutek :) Osobiście kupiłem koła na maszynówkach bo były w dobrej cenie i chciałem mieć opony 28c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma przejechane tylko niecałe 2k km. Kupiłem go od dziadka, który krótko po jego zakupie zachorował i nie jeździł na nim. Z faktu niestartej całkowicie farby na blatach korby i idealnego stanu lakieru można przyjąć że ten rower jest fabrycznie nowy, kilkuletnio magazynowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...