Skocz do zawartości

[adapter] adapter hamulca do zacisku slx BR-M675


Poochaty

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zestaw hamulców slx. mocowanie PM, w ramie i amortyzatorze też. Z przodu tarcza 180, z tyłu 160. Teraz pytanie. Adapter na przód na 180 dostanę wszędzie, na tył nie znalazłem. Czy dobrze mi kołata, że 180 na przód będzie działał jako adapter 160 na tył? I drugie pytanie: Czy adaptery magury będą pasowały do mocowania shimano? Bo przykręcić się da, ciekaw jestem tylko, czy wymiar jest ten sam i zacisk siądzie na odpowiedniej głębokości na tarczy, bo jeśli nie to nie będę kombinował i kupię shimano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to już jest jakaś informacja. Właśnie tył bez adaptera nie ma szans, co ciekawe, bazując na tych starych adapterach magury, to jest to dokładnie taki sam adapter, jak do tarczy 180 mm na przód. Zastanawia mnie tylko, czy nie powinien być trochę głębiej zamocowany,tzn. czy z pomiędzy klocków tarcza nie powinna minimalnie wystawac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostaje luz między zaciskiem a ramą to zacisk opiera się na tarczy czy śruby za długie?

No właśnie klocki powinny być na równo ew. pół milimetra może tarcza wystawać. W miarę ścierania klocków i tarczy ten rancik w końcu spotka się że swoim odpowiednikiem na drugim klocku i hamulec przestanie nagle hamować. Jak tarcza wejdzie głębiej w zacisk to może haczyć o adapter i poza tym będą klocki chodziły po powierzchni do tego nie przeznaczonej (po ramionach).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie... Zacisk opiera się na tarczy i brakuje ewidentnie adaptera. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Zastanawia mnie jeszcze, czy jeśli adaptery są identyczne (wyjąłem oryginał shimano z innego roweru i porównałem - są identyczne) to czy po prostu kształt zacisku nie jest indywidualnie dopasowany do konkretnej tarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem pomiary. Na przełożonej tarczy shimano jest idealnie z rantem klocka. Na magurach tarcza jest jakiś 1 mm schowana w klockach. Nie wiem, czy taki mały rant jest się w stanie tam zrobić. Natomiast tarcza 185 mm już się nie mieści, jest za duża. Czyli chyba powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...