Skocz do zawartości

[beskid wyspowy] okolice limanowej - jaka trasa na cross/gravel na kilka godzin?


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

https://ridewithgps.com/routes/28810818

 

Tak na szybkiego wyrysowane. Wszystkie drogi kiedyś przejechane, ale nie wiem w jakim są teraz stanie.  Trasa wiedzie wokół Mogielicy, początek wbijasz się n przel. Ostra po asfalcie cały czas, dosyć długi ale łatwy podjazd. Zlatujesz do Zalesie i tam w prawo na przeł. Słopnicką, kawałek bardzo stromo po asfalcie. Na przeł. odbijasz w lewo w stronę Wyrębisk. Tam jest parking i zaczyna się zimowa trasa biegowa narciarska Mogielica. 

I tutaj masz dwie możliwości. To co wyrysowałem sprowadza Cię w dół do doliny Kamienicy skąd będziesz częściowo po szutrówce ponownie wznosił się do góry. A możesz od parkingu pojechać za znakami trasy narciarskiej. Cały czas szuter, kawałek zjazdy, a potem dosyć długi podjazd. W obu przypadkach wylecisz koło wiaty pod polaną Stumorgową. 

Zjeżdżasz po szutrze do Półrzeczek, mozolny podjazd po asfalcie na Chyszówki i już cały czas po asfalcie , bocznymi drogami powrót do Limanowej.

Wieczorem jak znajdę czas pomyślę jeszcze nad traską wiodącą przez pasmo Łososińskie. Trochę więcej terenu ale gravel powinien sobie poradzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za poświęcony czas!

W tamtych rejonach nigdy nie jeździłem na rowerze. W sumie byłem na nartach biegowych wokół Mogielicy.

A jak oceniasz walory "jesienne", czyli czerwone liście, w tamtych okolicach? Z tego co pamiętam wokół Mogielicy są chyba iglaste drzewa.

 

Mógłbym trochę zmienić regon żeby było kolorowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam lasy są to nie wiem, ale teraz to generalnie we wszystkich górach jest zarąbiście. 

https://ridewithgps.com/routes/28812736

 

Tu masz jeszcze przejazd przez Jaworz i Sałasz.  Końcówka podjazdu pod Jaworz ( od wieży widokowej) to prowadzenie pod kamieniach, jakieś 300 metrów. Potem grzbietem z Jaworza na Sałasz szlakiem turystycznym. Powinno się dać przejechać gravelem, może trzeba tylko bardziej uważać.  Kawałek za Sałaszem znów zaczyna się asfalt. Traska o tyle fajna, że taka prawidziwie górska.

No a jeśli wolisz szosę to też dużo opcji jest. Można kilka pętli zrobić do 5o do ponad 100 km po fajnych drogach. Do zrobienia jest Ostra, przeł. Widoma, jak masz dużo weny do jazdy to nawet na Przechybę można się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...