Skocz do zawartości

[rower do ok 2000 zł] pomoc w wyborze


marcusromanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w wyborze roweru. Mam 176cm wzrostu przekrok 79cm. (wiem żę krótkie nogi mam). Jeżdzę dużo (wycieczki ok 150km, różny teren), często poruszam się z sakwami bo woże aparat i statyw. Obecny rower się rozsypuje (składak marketowy sprzed 15 lat) mam drugi rowerek na miasto, więc ten byłby stricte wycieczkowy. Po górach zbytnio nie jeżdzę, bo mieszkam w Zamościu na Roztoczu, więc  poruszać się będę głównie asfaltem, ale i będę zjeżdzał w las, a u mnie albo piach po kostki albo szuter, albo korzenie.  proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html albo jakaś podobna konstrukcja ze sztywnym widelcem.

Do tego jakieś szybkie na asfalcie opony MTB (np. Continental Race King, wersja 2.0 wejdzie do Marina) i masz uniwersalny rower który w piachu sobie poradzi, a na szutrze i kostce będzie lepiej niż na jakimś rowerze bardziej szosowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z crossem jest ten problem że za 2 tysiące nie znajdziesz w nim żadnego fajnego amortyzatora. A myślę że jeżdżąc dużo po asfaltach doceniłbyś to że zamiast kiepskiego uginacza, bo tylko tak można nazwać takie konstrukcje miałbyś lżejszy, stalowy widelec któremu niestraszny żaden piach. 

Ale jeśli klasycznego crossa szukasz to w okolicach 2000 postawiłbym na Unibike Crossfire - na przestrzeni lat sprawdzi się na pewno lepiej niż Romet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...