Skocz do zawartości

[Sztywny Widelec] Kross R4


Hansan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie budowy nowego roweru na ramie Kross R4 (rozmiar M, koła 27.5) i tu moje pytanie bo mam dylemat. Przejrzałem już chyba wszystkie tematy dotyczące wymiany badziewnych (nie powietrznych amortyzatorów) na sztywne widły. Sytuacja wygląda następująco:

-Fabrycznie siedzi tam Suntour XCM RL (skok 100mm, Długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterów: 485 mm

-Koła jakie chcę tam wsadzić to 27.5 na piastach Novateca z łożyskami maszynowymi.

I tu moje pytanie, który z poniższych modeli sztywniaków byłby najbardziej zbliżony do geometrii fabrycznego amora, tak aby pozycja nie była za niska w stosunku do amortyzatora, i czy do Force'a 26 spokojnie wejdą koła o rozmiarze 27.5 ?

Trzy modele nad którymi się zastanawiam to:

-FORCE MTB 26" 1 1/8" ( Długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterów: 440 mm )

-FORCE MTB 29" 1 1/8'' ( Długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterów: 470 mm )

-MOSSO M3 Pro             ( Długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterów: 470 mm )

 

Dodam tylko, że geometria ramy na stronie Kross'a wygląda następująco:

  Długość rury podsiodłowej   483 mm  
  Efektywna długość górnej rury   603 mm  
  Długość główki ramy   130 mm  
  Kąt rury podsiodłowej   73 mm  
  Kąt główki ramy   70,5 mm  
  Długość tylnych widełek   430 mm  
  Baza kół   1092 mm  
  Reach   415 mm  
  Stack   615 mm  
  BB Drop   45 mm  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla koła 27,5" potrzebujesz widelca o długości Axle to Crown ok. 460/470mm (odpowiednik 100mm skoku amortyzatora), a więc wiadomo który musisz wybrać :)

Mosso = Force = produkty chińskie na Aliexpres. Z automatu nie znaczy to, że jest to badziew, po prostu są to te same produkty w innym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...