Skocz do zawartości

[Spinka] KMC CL-373


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam zamiar zmienić łańcuch w rowerze małżonki i mam z tym problem. Mianowicie posiada on łańcuch KMC z zapinką CL-373. Kupiłem nowy łańcuch z zapinką. I okazało się, że też to jest CL-373. Nie mam pomysłu jak to rozpiąć i zapiąć.

image.png.31530ecdc2a9cebaf79a3a10e451c593.png

Na jeden trzpień to wiem jak to założyć. Ale jak wcisnąć na drugi?

Ktoś może pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ścisnąć mocno kombinerkami po założeniu na pierwszy trzpień - spinka się ugnie i zapnie. Jak to nie poskutkuje to wygnij całą spinkę załamując łańcuch i musi wskoczyć.

Żeby ją rozpiąć trzeba ją wygiąć odwrotnie i wyskoczy. Nie mniej jednak to jest bardzo niewygodna spinka i lepiej kupić jakąś KMC, Accent lub SRAM - taką symetryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest lipne, ten rodzaj spinek zakłada i rozpina się "składając" łańcuch. Bierzesz w łapki łańcuch założony i już prawie zapięty i łamiesz go lekko, spinka się lekko odkształca a to pół ogniwko się zapina. Tak samo z rozpięciem, łańcuch łamiesz na tym ogniwie i możesz rozpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cervandes napisał:

Nic nie jest lipne, ten rodzaj spinek zakłada i rozpina się "składając" łańcuch. Bierzesz w łapki łańcuch założony i już prawie zapięty i łamiesz go lekko, spinka się lekko odkształca a to pół ogniwko się zapina. Tak samo z rozpięciem, łańcuch łamiesz na tym ogniwie i możesz rozpiąć.

Ja w podobny sposób to robię. Myślenie nie boli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cervandes napisał:

Bierzesz w łapki łańcuch założony i już prawie zapięty i łamiesz go lekko, spinka się lekko odkształca a to pół ogniwko się zapina.

Czy po takim łamaniu spinka wraca do swojej wyjściowej pozycji? Czy trzeba ją ponownie złamać w drugą stronę?

23 godziny temu, dorota57 napisał:

Myślenie nie boli!

Zgadza się! Po prostu po raz pierwszy spotkałem się z taką spinką (moje doświadczenie w rowerach jest nieduże). I jakoś nie brałem pod uwagę odkształcania spinek.

 

BTW takie odkształcanie tej spinki nie wpływa na jej żywotność? Chodzi mi o parę łamań, bo wiadomo, że jakby co chwila odkształcał, to metal pęknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...