Skocz do zawartości

[Gravel] Co za 10 -12 tys.?


Shadow3m

Rekomendowane odpowiedzi

Planowałem zakup gravela na zimę, przełajówkę brałem pod uwagę, ale chciałem, żeby po zimie służył do całodniowych wypraw wiec ostatecznie chyba się nie zdecyduję.

Chciał bym ten model:

https://www.canyon.com/pl/road/grail/grail-cf-sl-8-0.html,

ale nie bardzo mi się chce czekać do marca... Polecacie jakieś alternatywy?

Napęd 1xX raczej odpada, nie chce mi się bawić specjalnie w podmianki, a na wyprawy potrzebował bym większy zakres.

 

 

Edytowane przez Shadow3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę złożyłem sobie gravela na stali i jestem pod wrażeniem jak to fajnie jeździ. Boję się tylko, że mi go ruda zeżre. Dlatego już teraz wiem, że mój kolejny rower to będzie takie coś jak mam teraz, tylko lżejsze. Czyli na tytanowej ramie :)

https://road.cc/content/feature/213004-terrific-titanium-12-loveliest-titanium-road-bikes-weve-ridden

A w takim budżecie spokojnie się z tym zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę np. UK (albo jakikolwiek kraj przy którym widać "koszyk") i wybierz opcję "kup". Zobaczysz dostępność poszczególnych rozmiarów i kolorów. Polski dystrybutor również na tym bazuje.

Taka mała (być może niepotrzebna) sugestia: klamki starej  -o ile taka jest w Orbei- 105 są -w porównaniu z Ultegrą- mocno "przerośnięte" i "wydłużają" rower.

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.Sam zastanawiam się czy nie sprzedać nerki i kupić sobie karbonowego avanta.Orbea się ceni ale szansa na to,ze trafisz na kogoś z identycznym rowerem jest praktycznie zerowa.Rose też wygląda nieźle.Wprawdzie gravele to niei moja bajka ale pochwal się jak już wyląduje u ciebie.Lubię ładne rowery ;) 

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuji Jari Carbon 1.1. Tłumi bardzo ok. Napęd moim zdaniem wzorowy, oparty o korbę 46-30. Test będzie w najbliższym bikeBoard.

edit: nie doczytałem, że już zamówiłeś Orbeę. Oni umieją robić dobrze tłumiące ramy (i z wygodną geometrią), mam nadzieję że przypasuje ;)

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 08:56, Shadow3m napisał:

Jeszce rok temu brał bym rondo pomimo napędu, ale jakoś mi się opatrzyły, a wersje kolorystyczne stali zupełnie mi nie podchodzą :)

Na przyszły rok szykują nowe kolory podobno ;) i na stronie pojawiło się info, że wersja karbonowa ma opcję napędu z dwoma blatami.

Ja napisałam kilka słów o moim - https://mambaonbike.pl/rondo-ruut-al-gravel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 17:30, Shadow3m napisał:

Jest mega, zakochałem się od pierwszej jazdy :)

111.jpg

To jest Terra OMP19? Widzę, że masz Shimano, na ich stronie jest na zdjęciu to co mnie interesuje czyli 1x11 ale nie ma żadnej specyfikacji podanej. Napaliłem się na ten rower i chciałbym go "scustomizować" ale tam tam nie da się wybrać napędu ani innych komponentów, tylko kolor. Dziwną mają tę stronę, taka niedorobiona.

Edytowane przez maxwel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.10.2018 o 10:22, Shadow3m napisał:

Brałem pod uwagę :) Orbea wpadła tak szybko, bo był dostępny egzemplarz powystawowy.

Mozesz zrobić zdjecia ile jest miejsca na opony z przodu i tył w tej Terra ? Czy zmieszczą sie 42 mm ?? O tył się obawiam, ale o przód to owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...