Skocz do zawartości

[Narzędzia] Skrzynka/ Walizka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Aktualnie wszystkie swoje narzędzia trzymam w "stacjonarnej" skrzynce z szufladkami. Niby wszystko fajnie, ale ergonomia pozostawia wiele do życzenia. Klucze leżą luzem, więc mimo że imbusy mają swoją szufladkę to trzeba za każdym razem szukać odpowiedniego, co po czasie zaczyna być męczące. Dodatkowo skrzynka stoi w piwnicy a przy rowerze grzebię w przejściu, więc albo latam 100 razy w jedną i drugą stronę, albo narzędzia zaczynają się walać po ziemi. Czyli ogólnie mówiąc, w teorii i dopóki się nie używa to wszystko wygląda pięknie, w praktyce jest tragedia i narzędzia leżą wszędzie tylko nie tam gdzie potrzeba.

To czego bym chciał to walizka z dużą ilością przegródek, tak żeby każdy klucz miał swoje miejsce a całość była łatwa do przenoszenia. Myślałem nad czymś takim:

Znalezione obrazy dla zapytania walizka knipex

Niestety cena takiej skrzynki jest kosmiczna, bo prawie 500 zł.

Macie jakieś tańsze alternatywy, powiedzmy do 100zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w tym przejściu trochę miejsca na ścianie, to proponuję trochę inne rozwiązanie. W wielu sklepach można kupić, cena około 40 zł.

Tablica_warsztatowa_z_kuwetami_FX_10-212

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/porzadek-i-magazynowanie/stoly-i-szafki-warsztatowe/tablica-warsztatowa-z-kuwetami-fx-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

To czego bym chciał to walizka z dużą ilością przegródek, tak żeby każdy klucz miał swoje miejsce

Jak każdy klucz ma mieć swoje miejsce to tylko szafka z szufladami, w szufladach powkładać "organizery

image.jpeg.c5842e057feea57fc6908749ae64c930.jpegimage.jpeg.e902cabc3f80028d88e4a9b2f639df5c.jpeg

i podobnie do  imbusów.

Jak ma być przenośne, to polecam torbę:

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/torba-narzedziowa-991260b-dexter,p254090,l2235.html

Trochę się robi w tym bałagan, ale jest do opanowania. To chyba najlepsza opcja.

Wyżej wspomniano o wiadrze. Sprawdza się zwłaszcza z taka nakładką:

Related image

A jak ma być walizka poniżej 100zł to np:

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/walizka-na-narzedzia-ld-fs001-dexter,p414358,l2235.html

Ale jak masz więcej narzędzi to się nie sprawdzi. Ja używam takiej do napraw elektryki: lutownica, kilka wkrętaków w kieszonkach, próbnik, obcinak do izolacji, miernik itp. Do tego jest OK. Nie muszę szukać po innych skrzynkach szczypcy czy śrubokręta. Wszystko jest razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam walizkę z pierwszego posta, tylko w wersji Park Tool kilkaset złotych droższą, ha, ha ;-) Nie ma zamka na szyfr i niektóre przegródki są inne ale można przyjąć, że to niemal to samo. Co mogę powiedzieć - na początku wydawało mi się, że to niezbyt dobrze zainwestowane pieniądze ale jak już przyzwyczaisz się, gdzie co umieściłeś (i znajdziesz optymalne przegródki na każde narzędzie) to walizka sprawdza się. Niemniej jeśli masz taką możliwość to narzędzia powieszone na ścianie są o niebo lepszym rozwiązaniem. Jeśli nie, to walizka jest ok - ja jestem z niej zadowolony, pozwala na mobilność i spakowanie naprawdę bardzo dużej ilości narzędzi. Choć z drugiej strony waży dużo, moja z wyposażeniem 24,4 kg (umożliwiającym serwis naprawdę wielu podzespołów w rowerze) ale od biedy da się ją przenieść. Na koniec duży + za trwałość, jeśli jest taka sama jak mojej to mimo wszystko te 500 zł warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...