Skocz do zawartości

[Łańcuch] Jaki łańcuch 10 rz.


moomintroll

Rekomendowane odpowiedzi

@Tatanka, dzięki. Campagnolo mieści się w moim budżecie ale nic nie wiem na jego temat. Jeździsz, jeździłeś?
Co do KMC to czytając opinie okazuje się, że zdania są podzielone. Jednym dość często się zrywa a inni są nim zachwyceni. Spróbuję go zareklamować, 500 km to chyba dość mało jak na taki łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Słychać już od jakiegoś czasu głosy , że KMC popsuło się z łańcuchami.

No właśnie, słychać głosy, anonimowe, powtarzane w inernetach ileś tam razy, często przez ludzi którzy nawet ich nie używali, aż te opinie stają się wirtualną prawdą. Jak np. internetowa "prawda" że koła na amortyzatorach Lefty od Cannondale'a źle skręcają w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym forum wielokrotnie czytałem jakieś bajki o różnych komponentach, często na zasadzie: bo tak mówi np. Szajbajk. Cenię pracę Szajbajka jako popularyzatora wiedzy rowerowej, ale jest wiele osób które traktują Go jak guru i całą swoją wiedzę opierają na filmikach z jutuba, prawie całkowicie bez własnego doświadczenia. Prawdę mówiąc złości mnie to, dlatego wspomniałem o anonimowych opiniach (bo przecież jesteśmy tu anonimowi), a nie żeby Tobie dokuczyć.

P.S. Poczekajmy na zdjęcie od @moomintroll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem w sobotę nowy KMC x9, musiałem go skrócić o 6 ogniw, a że miałem tylko jeden śrubokręt, który służył mi z 15 lat i słabe szczypce namęczyłem się z 10 minut zanim dosłownie zmęczyłem ogniwo, potem dopiero z bolca jakoś zdjąłem. Nie rozumiem jak można zerwać łańcuch, po tym co się namęczyłem niepojęte dla mnie. Jedynie chyba gdzieś musiał być osłabiony ocieraniem o elementy bo inaczej to ciężko mi sobie to wyobrazić.

 

Zapytam was przy okazji: Prawda to, że ilość ogniw musi być parzysta ? Mi wyszło, że stary jaki był miał 110+spinka, taki też teraz założyłem i przeskakuje na 7 i 8 przełożeniu - co jest dla mnie dziwne, bo te zębatki mają już spory obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę masz X10.73, podstawowy łańcuch z serii X ale nadal bardzo przyzwoity. Sądzę że zerwanie to nie wina łańcucha, choć każdy ma promil szansy na wadę fabryczną, tylko raczej skutek np. mocnego depnięcia podczas zmiany przełożenia. Uważam że KMC X10 to bardzo dobre łańcuchy i skoro w twoim zasięgu finansowym jest Campa, to jeżdżenie na dwóch wymienianych co ok. 500km np. KMC X10-EL zapewni twojemu napędowi długie życie w dobrym stanie (o ile kaseta jest jeszcze dobra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

Prawda to, że ilość ogniw musi być parzysta ? Mi wyszło, że stary jaki był miał 110+spinka,

To po prostu jest niemożliwe, bo żeby założyć spinkę to na obu końcach łańcucha muszą być ogniwa wewnętrzne czyli ostatnie jest nieparzyste, a spinka jest ogniwem parzystym.

Teraz, moomintroll napisał:

W jaki sposób zdiagnozowałeś, że to jest X10.73?

Tak mi wyglądał, bo nie ma żadnych wycięć w blaszkach, drążonych pinów ani niklowanej powłoki. Chociaż teraz spojrzałem jeszcze raz i wewnętrzne blaszki są wyraźnie ciemniejsze, więc być może to X10.93. Ale 73 i 93 to te same łańcuchy, tylko .93 ma ocynkowane zewnętrzne blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moomintroll napisał:

Ten KMC po naprawie będzie jeździł w plecaku na wszelki wypadek.

Hehehe, przy Campie nie będziesz potrzebował zapasu. Jeżdżę freeride, różne rzeczy się dzieją i nie miałem z nim żadnego problemu. Jeśli myślisz o spince to wybierz jakąś najlepiej od Connexa.

Teraz, Thomass13 napisał:

Ja sie czaje na kmc x10 złoty do 9 rzedowego napedu. I nie mówcie że nie podejdzie bo w napedzie 3 x 7 uzywam kmc x 9.93 dobrze to działa

Jak najbardziej będzie działać, ale w drugą stronę to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Waza napisał:

To po prostu jest niemożliwe, bo żeby założyć spinkę to na obu końcach łańcucha muszą być ogniwa wewnętrzne czyli ostatnie jest nieparzyste, a spinka jest ogniwem parzystym.

Cholerka to aż przeliczę, bo założyłem przykładając stary i ze 116 oryginalnie obciąłem 6 z tego co pamiętam.

A czy ktoś potrafi znaleźć przyczynę przeskakiwania na 7 i 8 przełożeniu ( 26-30 ). Zawsze wydawało mi się, że skakać będzie na najmniejszej ilości zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...