Skocz do zawartości

[okulary] wymienne szkła, pomarańczowe klasa 2 - szukam


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy znacie jakieś okulary które spełniają poniższe wymagania? Byłem chyba w 10 sklepach i nie znalazłem...

  • wymienne szkła
    • można dokupić same szkła
  • posiadają takie szkła:
    • czarne kategorii 3
    • pomarańczowe kategorii 2
    • pomarańczowe lub żółte kategorii 1
    • przeźroczyste kategorii 0
  • (dopisane) dodatkowym atutem byłoby gdyby noski można było giąć (ustawiać) 

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że już nie produkują. Na allegro można kupić jedną sztukę. Więc w praktyce nie mają soczewek sprzedawanych osobno.

Poza tym brak informacji o stopniu przepuszczalności światła... 

 

Z tego co widzę Accent ma soczewki sprzedawane osobno. Ale też brak informacji o przepuszczalności. Spróbuję zapytać.

I wygląda na to, że brak pomarańczowych.

 

Ooo znalazłem informacje o przepuszalności dla okularów BBB: https://bbbcycling.com/en_en/manuals (Downloads).

Na przykład: https://issuu.com/bbbcycling/docs/bsg-50_50ph_summit___summit_ph?e=14092780/64554167

Tylko nie ma tam np. pomarańczowych.

Ale możliwe, że są w 3 kategorii - wszystkie są 3 oprócz żółtych/przeźroczystych (kategoria 0), przeźroczystych lustrzanych (kategoria 1) i przydymionych (kategoria 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem u kilku producentów:

  • Accent: nie mają pomarańczowych szkieł. Mają żółte, podobno 2 kategorii (chociaż wydaje mi się to dziwne, żółte zazwyczaj są 1 kategorii). Można kupić osobno szkła
  • Arctica: proponują następujące szkła:
    • S-30 jest pomarańczowe kategorii 2!
    • S-82 jest bursztynowe kategorii 2
    • S-123 jest bursztynowe kategorii 2
  • BBB: nie mają pomarańczowych szkieł. Pytałem o jakiekolwiek podbijające kolory, odpowiedzieli że mają fotochromy ;)
  • Uvex: nie odpowiedzieli w ogóle

 

Dopisek: jeszcze takie znalazłem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 08:49, Chociemir napisał:

Rudy Project. Do wielu ich okularów można dokupić dodatkowe szkła, np. do modelu Rydon czternaście odcieni.

A które mają zabarwienie pomarańczowe/żółte i czy jest podana kategoria? Nie mogę tego znaleźć. Wydaje mi się, że te różne kolory to tylko wygląda szkła a nie zabarwienie które powodują.

Kupiłem na razie te Force Race Pro o których pisałem. Mają pomarańczowe szkła i rzeczywiście kategoria 2. Ale mają minusy:

  • kategoria 2 to za mocno gdy jest brzydka pogoda a nie można do nich kupić szkieł żółtych/pomarańczowych kategorii 1
  • pojedyncza szybka (wolałbym podwójną)
  • brak regulowanych nosków

Więc będę szukał czegoś innego.

Spróbuję te Arctica S-30, można dokupić szkła, mają żółte kategorii 1 i  pomarańczowe kategorii 2. Z minusów brak regulowanych nosków i jakaś "Wkładka z gąbki w górnej części oprawki absorbująca wilgoć". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się, że do Arctica S-30 niby są żółte szkła, ale w praktyce nie ma, bo nie ma na stanie.

Wkurzyło mnie już to szukanie. Mam te Force pomarańczowe kategorii 2, mam stare Accent Onyx pomarańczowe kategorii 1, wystarczy. Dokupię jeszcze jakieś maksymalnie jasne szkła żółte do jazdy jak jest buro i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...