Skocz do zawartości

[Bike-discount] Czy tylko ja mam takie problemy z tą firmą ?


RowerowyWariat

Rekomendowane odpowiedzi

Największą chyba porażka to jest kurier InPost czy ta cała ich minipaczka(aka miniporażka), gdzie na 2-gi koniec miasta wrzuca Ci paczkę do sklepu, który jest czynny od 8 do 16...

... albo gdy jest awaria paczkomatu lub jest przepełniony, do ich punktu, który tez jest czynny do 16...

Kiedyś coś z UK zamawiałem, i w PL InPost miał to dostarczyć i klasycznie sklep na 2-gim końcu miasta. ;)

Tak, mam samochód, mogę pojechać rowerem, lub nawet darmowym autobusem, ale nie po to zamawiam do paczkomatu pod domem lub na adres domowy, żeby jechać gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.10.2018 o 09:34, RowerowyWariat napisał:

Witam, jakiś czas temu złożyłem większe zamówienie na Bike-discount, to już nie moje pierwsze zakupy tam. Pierwsza próba dostawy skończyła się tak "Przesyłka została dostarczona adresatowi poprzez uproszczone doręczenie firmowe z centrum doręczania." Pierwsza myśl no dobrze może coś zapomnieli jakaś pomyłka i dlatego ją odebrali przecież to duży sklep może ktoś się pomylił, postanowiłem, że napisze maila na wszelki wypadek do suportu, poczekałem tydzień na maila zwrotnego przeprosiny itd, pokryjemy koszty nowej przesyłki, podli nr tej nowej przesyłki wszytko super. Dwa dni po otrzymaniu maila widzę że paczka jest już przygotowywana a następnego dnia to samo... Przesyłka została dostarczona adresatowi poprzez uproszczone doręczenie firmowe z centrum doręczania. Rozumiem ten pierwszy raz że ktoś się pomylił, ale drugi raz to samo ? Miał ktoś z forum może podobną sytuację, w załączniku daje zdjęcie z drogą paczki.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam. 

Nowy obraz mapy bitowej (2).bmp

hej. mam taki sam problem jak Ty. pierwsza paczka utknela z takim samym ststusem, napisalem wiec do nich, ktos mi napisal, ze dhl ma problem z zeskanowaniem etykiety(wtf), i ze paczka bedzie wyslala jesscze raz i podal nowy numer. To bylo w piatek, drugiej paczki jeszcze nie wyslali, ale pewnie bedzie analogicznie jak u Ciebie. jak sie ma.teraz Twoja sprawa? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 18.11.2018 o 13:24, Marcinwro napisał:

ktos mi napisal, ze dhl ma problem z zeskanowaniem etykiety(wtf)

Sortownie DHLa sortują paczki po barkodzie widocznym na shipping label ( etykieta wysyłkowa ). Jeśli barkod jest nieczytelny, paczka zostaje, a nadawca dostaje komunikat o konieczności wygenerowania nowej etykiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 13:24, Marcinwro napisał:

hej. mam taki sam problem jak Ty. pierwsza paczka utknela z takim samym ststusem, napisalem wiec do nich, ktos mi napisal, ze dhl ma problem z zeskanowaniem etykiety(wtf), i ze paczka bedzie wyslala jesscze raz i podal nowy numer. To bylo w piatek, drugiej paczki jeszcze nie wyslali, ale pewnie bedzie analogicznie jak u Ciebie. jak sie ma.teraz Twoja sprawa? pozdr

Powiem ci tak, od razu pisz żeby ci wysyłali poprzez DPD, może i poczekasz te 2 dni dłużej (jak tu już ktoś pisał na forum DPD troszkę wolniejsze jest od DHL'u) ale paczka do ciebie dotrze bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, durnykot napisał:

Sortownie DHLa sortują paczki po barkodzie widocznym na shipping label ( etykieta wysyłkowa ). Jeśli barkod jest nieczytelny, paczka zostaje, a nadawca dostaje komunikat o konieczności wygenerowania nowej etykiety. 

Wyglada na to, ze jest tak jak mowisz, w sensie tylko nowa etykiete doslali.

 

Ogolnie teraz dopiero sobie czytam opinie o tym sklepie i nie sa zbyt pochlebne, cos jak polska Bikestacja. Wczesniej cos u nich zamawialem i bylo ok, plus mega pozytywna opinia o innych niemieckich sklpach (bike-components, r2-bike), dlatego teraz nawet tego nie sprawdzilem,. Nie sadzilem, ze niemiecki sklep moze miec tak niskie standardy oblsugi klienta.

Przyczna jest pewnie sprzedaz nastawiona na ilosc - cos jak wiggle(ktory tez odradzam - 2 razy na moze 5 zamownien, wyslalli mi bledna ilosc towaru, albo inny niz zamawiany towar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcinwro napisał:

cos jak polska Bikestacja

Chyba trochę za mocne porównanie :) Ja robię u nich regularne zakupy i nigdy nie miałem problemów. Pomijam kwestię kiedy kurierowi się nie chciało w moje okolice przyjechać i paczka dostawała status 'nie zastano odbiorcy' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dużo od nich kupuję, czasem nawet ilości paletowe i przenigdy żadnego problemu nie miałem. Przesyłki wyłącznie z DPD bo idą w jednolitym systemie śledzenia. Z DHL zdarzało mi się często, że na terenie PL dowozila Poczta Polska (często dodając od siebie tydzień opóźnienia).

Co do inPost to osobiście dla mnie są namiastka kuriera. Starają się utrzymać ceny na najniższym poziomie ale za tym idzie mniejszy komfort dla odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Eazy i @Dokumosa, kupowałem u nich nie raz i nigdy nie było kłopotów. Towar zawsze był wysyłany następnego dnia po zamówieniu i paczkę otrzymywałem po kolejnych 2-3 dniach (przez DPD). Oczywiście, zawsze zamawiałem towar który był oznaczony na zielono, jako dostępny na stanie magazynowym. Więc za dużą nadinterpretację uważam opinię: 

22 godziny temu, Marcinwro napisał:

cos jak polska Bikestacja

P.S. Przesyłki od nich zawsze były dobrze spakowane, z wypełnieniem w środku żeby nic nie latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-D wysyła w następny dzień, lub jak robisz zamówienie z rana w ten sam dzień, nawet C-R za czasów swojej "świetlności" w ten sam dzień nie wysyłało.

Firmy kurierskie są 2 do wyboru, a na kuriera oni wpływu nie mają, z DPD mam mega złe doświadczenia, z DLH różnie jest, ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waza napisał:

Zgadzam się z @Eazy i @Dokumosa, kupowałem u nich nie raz i nigdy nie było kłopotów. Towar zawsze był wysyłany następnego dnia po zamówieniu i paczkę otrzymywałem po kolejnych 2-3 dniach (przez DPD). Oczywiście, zawsze zamawiałem towar który był oznaczony na zielono, jako dostępny na stanie magazynowym. Więc za dużą nadinterpretację uważam opinię: 

P.S. Przesyłki od nich zawsze były dobrze spakowane, z wypełnieniem w środku żeby nic nie latało.

pewnie macie racje, sugerowalme sie tylko opiniami z neta (https://www.trustpilot.com/review/www.bike-discount.de), doswiadczenia z nimi jeszcze nie mam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 09:58, Marcinwro napisał:

Ogolnie teraz dopiero sobie czytam opinie o tym sklepie i nie sa zbyt pochlebne,

Sam ich sklep nie jest taki zły, kupowałem rame carbonową części różne i wszystko jest git a fajne ceny są, opinie o tym sklepie niszczą firmy kurierskie, też czytałem opinie to większość skarg dotyczyła dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...