Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Fuji Jari 1.5


ExtraThicc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję waszej pomocy przy doborze ramy. Ponieważ żaden sklep w Poznaniu nie ma Jari na stanie nie mam jaki się przymierzyć wiec nie wiem jaką wybrać. Mam 175cm wzrostu, przekrok 83cm wiec wg tabelki wychodzi 54. Do tej pory mierzyłem Cube Nuroad 56 i był za wysoki, Cube Cross Race Pro 53 i ogólnie ok, ale ocierałem butem o przednie koło oraz Specialized Diverge(2018) 54 i był bez zarzutu. I tu rodzi się pytanie, czy ktoś o podobnych wymiarach przymierzał się do tego roweru i może się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam że Jarri rozmiar M

Stack czyli wysokość w Jarri-M jest 57,2 W Nuroad-56 który mówiłeś że za wysoki jest 58,8.
Jeśli nie był dużo za duży a raczej przy Twoim wzroście nie to ten Jari M powinien być ok.
Efektywna szerokość (reach) też jest trochę niżej w Jarim, 37, w Cube 38,6.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Podepnę się do pytania, tym bardziej że chodzi o ten sam model.
Mam 171cm wzrostu, przekrok 78 cm. Wg wszystkich tabelek/wyliczeń wychodzi mi rozmiar 52. Tylko właśnie autor tematu ma 175cm wzrostu, przekrok o wiele większy i rozmiar 52 mu pasuje? Może ja coś źle czytam z tych tabelek.
Używałem:
Link Fuji 1 po kliknięciu Size Guide - Tutaj to już minimalnie zachodzę o rozmiar 54
Link fuji 2 tutaj wychodzi mi 51,5 

Temat dotyczy też mojej żony (wzrost 164cm, przekrok 77 cm) ogólnie zawsze mamy identyczne rozmiary ram (żonie jakoś lepiej jeździ się na minimalnie większej ramie). Niestety nie mam fizycznej możliwości przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu interesowałem się Fuji i jak dla mnie ta tabela z pierwszego linku sugeruje zbyt duże rozmiary.

Wiadomo, że to dość indywidualna sprawa ze względu na nieco inną budowę i preferencje danej osoby, ale na moim przykładzie:

- 180cm wzrostu czyli wg tabeli jestem po środku przedziału L

- wpadam do sklepu, sprzedawca ma akurat na stanie Jari 1.5 L (56cm) ale jak na mnie patrzy to kręci nosem i sugeruje od razu M (54cm)

- wsiadam na L i jest jak dla mnie nieco za długi i za wysoki (górna rura)

- za jakiś czas przymierzam się do M i ten rozmiar wydaje się dużo lepszy

Ostatecznie skończyło się na innym rowerze, ale w mierzonych różnych modelach różnych producentów w moim przypadku prawie zawsze najlepszy był rozmiar 54/M, bodajże jedynie któryś Focus L był ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć koledzy! Kupiłem Jari 1.3 Carbon w rozmiarze 54. 

Mam 176 cm wzrostu i 84 cm przekrok.

Czytając wyżej że kolega mając prawie dokładnie wymiary jak u mnie, jestem trochę załamany.. 
Bym nie powiedział że jest rower aż tak za długi..ale mając słabą elastyczność ciała zastanawiam że może zrobiłem zły wybór z 54 rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam ale testowałem kilka pod względem doboru rozmiaru. To były różne modele ale wszystkie ramy alu mają tą samą geometrię. Nie zauważyłem obcierania butem ale mam bloki przesunięte maksymalnie do przodu a więc but do tyłu. 52 był zdecydowanie za mały. Myślę, że ruch  mostkiem o 1 cm to max co bym musiał zrobić ale na standardowym było bardzo OK. 

Generalnie bardzo mi podpasował ten rower. Gdybym mmiałmieć dwa wybrałbym Jari i fulla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SpartakV napisał:

A zauważyłeś że butem obcieraś o oponę przy skręceniu ??

Przymierzałem się gdzieś w 2019 do Jari z ramą alu, rozmiar 54 i niestety zahaczałem butem o koło. Mam 180cm wzrostu i kalosz 43.

Oczywiście kwestia na ile to komu przeszkadza, bo nie w każdej sytuacji jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m0d napisał:

 

W ogóle nie przeszkadza tak naprawdę)) 

Ale jeżeli przeszkadza, to wymiana kół na 27,5 .  W każdym razie koła trzeba zmienić. Łożysko ma kulkowe to masakra

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem. Bo w fuji trafiło mi się wszystko. Mam 183 cm i 86 rzekroku i mialme 56 rozmiar. Po wszystkim mysle ze 54 mógłbym mieć. Po miesiącu czasu była peknieta rura sterowa. Niestety odrzuca reklamacja bo przecież użytkownik sam ja połamał... Pozniej były kola. Luz na tylnej piascie lapalo po2 godzinach jazdy od regulacji w serwisie rowerowym. Tutaj uznana gwarancjai wyminą na inne kolo. Pękające sPrychy o norma. Dlatego przeplot byl na novateca i szprychy dt. No i na koniec po jakimś czasie rower stał się plastikowy. Okazało się że pod mocowaniem torby topeak midloadera jest peknieta rama. Oczywiście gwarancja nie uznana l. Bo producent twierdzi że lubię walic rowerem w ścianę. No i tak mi się zakończyła przygoda z rowerem który jest fajny ale. Nie do końca. Teraz mam stalowy rower i nigdy już nie wroce do aluminium. Sam rama kosztowała tyle co kiedyś fuji jari 1. 5

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, djzwierzak napisał:

No to ja się wypowiem. Bo w fuji trafiło mi się wszystko. Mam 183 cm i 86 rzekroku i mialme 56 rozmiar. Po wszystkim mysle ze 54 mógłbym mieć. Po miesiącu czasu była peknieta rura sterowa. Niestety odrzuca reklamacja bo przecież użytkownik sam ja połamał... Pozniej były kola. Luz na tylnej piascie lapalo po2 godzinach jazdy od regulacji w serwisie rowerowym. Tutaj uznana gwarancjai wyminą na inne kolo. Pękające sPrychy o norma. Dlatego przeplot byl na novateca i szprychy dt. No i na koniec po jakimś czasie rower stał się plastikowy. Okazało się że pod mocowaniem torby topeak midloadera jest peknieta rama. Oczywiście gwarancja nie uznana l. Bo producent twierdzi że lubię walic rowerem w ścianę. No i tak mi się zakończyła przygoda z rowerem który jest fajny ale. Nie do końca. Teraz mam stalowy rower i nigdy już nie wroce do aluminium. Sam rama kosztowała tyle co kiedyś fuji jari 1. 5

Hmm...nie bardzo dobre doświadczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2021 o 07:18, djzwierzak napisał:

No to ja się wypowiem. Bo w fuji trafiło mi się wszystko. Mam 183 cm i 86 rzekroku i mialme 56 rozmiar. Po wszystkim mysle ze 54 mógłbym mieć. Po miesiącu czasu była peknieta rura sterowa. Niestety odrzuca reklamacja bo przecież użytkownik sam ja połamał... Pozniej były kola. Luz na tylnej piascie lapalo po2 godzinach jazdy od regulacji w serwisie rowerowym. Tutaj uznana gwarancjai wyminą na inne kolo. Pękające sPrychy o norma. Dlatego przeplot byl na novateca i szprychy dt. No i na koniec po jakimś czasie rower stał się plastikowy. Okazało się że pod mocowaniem torby topeak midloadera jest peknieta rama. Oczywiście gwarancja nie uznana l. Bo producent twierdzi że lubię walic rowerem w ścianę. No i tak mi się zakończyła przygoda z rowerem który jest fajny ale. Nie do końca. Teraz mam stalowy rower i nigdy już nie wroce do aluminium. Sam rama kosztowała tyle co kiedyś fuji jari 1. 5

Właśnie chce wywalić swojego marina four cornersa, bo mam dość tego czołgu i szukam czegos sportowego bardziej, kminiłem nad Fuji Jari 1.5. Ale to już któras opinia o tym, że rower z plastiku, a chciałem go mieć pod wyprawy i sakwy, więc dzięki bardzo za ostrzeżenie! Chyba zostanę przy stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dwuletni użytkownik Fuji Jari 1.3 mogę potwierdzić, że piasty Formula to tandeta (wbrew opisowi przednia jest na kulkach), a szprychy lubią pękać. Kupno nowych kół u Daveo definitywnie rozwiązało problem. 

Rura sterowa jest karbonowa, więc trzeba dokręcać mostek z wyczuciem, najlepiej używając klucza dynamometrycznego.

Z kolei rama wydaje się solidna. Przeżyła bez uszczerbku uderzenie dolną rurą w metalowy słup- poza lekkim otarciem lakieru nie pojawiła się nawet wgniotka. Myślę, że pod sakwy jak najbardziej się sprawdzi, choć nie z fabrycznymi kołami. Przy 177 cm wzrostu mam rozmiar 54 i jest ok. 

Edytowane przez Wodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...