Skocz do zawartości

[co to za dźwięk?] wjeżdżanie po schodach


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj uczyłem się wjeżdżać po schodach. Rzuciłem się trochę  na głęboką wodę bo schodów było 10 i dosyć strome. Ale co tam duży rozpęd, przednie  koło do góry i w pedał.  Co mnie zaniepokoiło to dziwny dźwięk jakby metal uderzał o metal, trochę ten dźwięk jakby przytłumiony. Wydaje mi się, że rozbrzmiewał on w momencie gdy tylne koło napotykało schodek, a robiło to ze sporym impetem. Po którejś próbie na dodatek złamała mi się szprycha. Znajomy, który o tym usłyszał i ma trochę pojęcia o rowerach sugerował, że to nie jest raczej koło, ale żebym sprawdził zawieszenie. Trochę to dziwne, bo tylni amortyzator mam w sumie świeżo po serwisie, a przedni jest kompletnie nowy. Sagi ustawione, reboundy mniej więcej też. Ma ktoś może pomysł co to może być? Bo ja nie dochodzę do żadnych wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka razy takie coś. Sprawdź dokręcenie kasety. Złap za największą tarczę i szarp na boki, jakikolwiek luz powinien być ledwo wyczuwalny. Jeśli lata to dokręcić. Możesz też po prostu iść do serwisu i poprosić o dokręcenie kluczem dynamometrycznym. Jeśli się da, to była za luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mi się kaseta odkręciła to przy zjeżdżaniu z krawężnika waliło jakby mi coś w kole pękło.

Zębatki jak są luźno to walą o siebie i o bębenek, a ten pięknie ten dźwięk roznosi po całym kole, przez ośkę i na ramę. Jeśli ci kaseta lata to i tak sprawdź naciąg. Jeśli masz drogą kasetę z aluminiową nakrętką to warto to jednak kluczem dynamometrycznym dociągnąć, by nie zerwać gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...