Skocz do zawartości

[2019] Canyon Neuron


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/

Canyon odświeżył swojego podstawowego fulla. Z przerośniętego XC stał się pełnoprawnym rowerem trailowym. Nowoczesna geometria czyli większy reach, kąt główki 67.4, koło 29. Skok 130/130, wcześniej było to 120 przod, 110 tył. Canyon wystawiał ok 5 różnych cenowo modeli neurona, w tym roku na stronie pokazane są tylko 2 męskie i 2 damskie, moze z czasem zostaną dodane kolejne droższe wersje? Co ciekawe od tego roku w tym modelu debiutują własnej produkcji sztyce myk myk. Niestety rower trochę przytył. Uważam, że gdyby wyrwać ten rower w jakiejś sezonowej promce, tak -500/700zl to byłby to naprawdę fajny rower pod dalszą rozbudowę.

Poniżej zdjęcie droższego modelu 7.0, w cenie 9.199zł. 

 

3f759d9b12d5f4a30dc8a0831a51c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..bo nieubłaganie zbliża się dzień sądu ostatecznego ! W oddali wyłonił  się Lucyfer co GO napędza siła elektryczna . A na poważnie to teraz kto żyw, ładuje pieniądze w rowery ze wspomaganiem...takie czasy i oszczędności nieuniknione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm karbonowy NEURON CF 9.0 SL za 16,8 kPLN waży 12,8 w rozmiarze M. Rama i koła karbonowe !

Ja mam aluminiowego Nerve AL 8.9 z 2016. Napęd tam wlożyłem też x01 jak w powyższym modelu. Mój L, na DT M1700, brudny (obłocony) z pedałami uchwytami na bidon, pompkę i garmina, z pomiarem mocy w korbie Quarq XX1 i ciężkawym siodełkiem waży 13,15 kg. Kurka nie rozumiem. Ten karbon jest cięższy niż moje alu ? Czy te amory takie ciężkie czy co ?

Spawy w moim Nervie wyglądają o niebo lepiej niż w tych aluminiakach. 

Edit:Sztyca u mnie też regulowana.

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuron CF jest innym rowerem, koła na szerokich obręczach (ważą tyle co wspomniane DT), większy skok zawieszenia i  widelec Fox 34 mm, regulowana sztyca też wagi nie odejmuje. Wkręcany suport podobnie. Karbonu nie stosuje się tylko do zbicia masy. Jest zwyczajnie mocniejszy i pozwala na zbudowanie lepszej ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 11:45, g286 napisał:

Neuron CF jest innym rowerem, koła na szerokich obręczach (ważą tyle co wspomniane DT), większy skok zawieszenia i  widelec Fox 34 mm, regulowana sztyca też wagi nie odejmuje. Wkręcany suport podobnie. Karbonu nie stosuje się tylko do zbicia masy. Jest zwyczajnie mocniejszy i pozwala na zbudowanie lepszej ramy. 

Dlaczego teraz aluminiowe ramy Canyona mają tak paskudne wykonanie (spawy) ? Tyczy się to wszystkich modeli- neuron, spectral, grail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...