Skocz do zawartości

[Reanimacja tarczówek] Formula K18 Oro - warto?


artb

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się co zrobić z kompletem hamulców, które zakupiłem w 7 lat temu. 

Niespecjalnie byłem z nich zadowlony - piszczą, obcieraja i mają bardzo mały skok tłoczków. Odpowietrzanie nie poprawiało działania.

Przedni służył jako tako w rowerze na dojazdy do pracy - tylni został dawcą organów.

Potrzebuję hamulców do roweru syna - zastanawiam się czy opłaca się dać te Formuly na serwis do kompletnego przeglądu (pierwszy raz od lat). Klocki potrzebne są nowe, zapewne uszczelki mogą być do wymiany. 

Warto się bawić, czy poszukać nowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie pytanie, czy stara, przeserwisowana Formula zadziała lepiej, niż najtańsze wynalazki Avid, Shimano itp.

Z własnych doświadczeń (Juicy 3) i lektury forum wiem, że tanie tarczówki działają do pierwszej zimy (albo i nie).

Minimum dla mnie akceptowalne to 1 rok jazdy miasto/płaski teren bez degradacji działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie użytkuję akurat MT200 ale bliźniacze M315 i M365 od 3 sezonów i jedyny "problem" to konieczność dolewania oleju jak klocki się ponad 1/2 zużyją (no i upuszczenia płynu przy wymianie klocków na nowe). Nigdy nie było konieczności nawet odpowietrzania.

Odnośnie reanimacji formula - niedawno chciałem odpalić nieużywaną od 2 sezonów R1 ale się uklad rozszczelnił na szybkozłączkach klamek. Po zamianie na skręcane też nie było szczelności. Okazało się, że gniazdo w klamce jest przykorodowane (ma wżery).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, po prostu zajade te Formuly do końca, bez grzebania.

Jestem w stanie dołożyć do bardziej bezawaryjnych hamulcow, chętnie na mineralnym. 

Siła hamowania bez znaczenia (miasto), tylko niezawodność i duża szczelina do tarczy. 

Jakieś rekomendacje? (Deore?)

 

Edytowane przez artb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...