Skocz do zawartości

[lampka USB] na sztycę do szosy


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, że nie chce mi się przegrzebywać całego oświetleniowego wątku, a wyszukiwarka nie jest pomocna.

Szukam niedużej, ale mocnej tylnej lampki mocowanej na gumki do sztycy (w pionie). Posiadam nieśmiertelnego Walle, ale nie jest montowany pionowo i...do szosy nie pasuje mi po prostu wizualnie. ;)
Chodzi mi o lampkę w stylu Mactronic Red Line, jednak kiedyś trafiłem na jeszcze bardziej płaską i ładniejszą, ale już nie mogę jej znaleźć...

Czego używacie lub co moglibyście mi zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, phoe napisał:

Mam kilka różnych typów z Ali m.in. dokładnie tą co podlinkowałeś. Jak wiele lampek tego typu (wszystkie robione na tej samej płytce i aku inna jedynie obudowa) z tego źródła nie ma ona żadnych uszczelnień + spasowanie elementów woła o pomstę więc woda wlewa się do środka przy byle deszczu. W nowej w pełni naładowany aku starcza na 1,5h ciągłego świecenia. W sumie za takie pieniądze nie spodziewałem się, że będą świeć więc narzekać nie mogę, jednak jeśli ktoś planuje jej używać na kilkudniowe wypady albo deszczowe dni to może być kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerry6 napisał:

Mactronic Bright Eye przeżyła.

Tylko jak poczytasz, to wiekszosc lampek rowerowych od Mactronic ma IPX4.... co znaczy Całkowita ochrona przed spryskiwaniem i zachlapaniem wodą z różnych kierunków z natężeniem do 10 litrów na minutę. Nadaje się do użytku turystycznego i na co dzień np. przy lekkim deszczu. Należy pamiętać, że do środka może przedostać się woda w czasie zanurzenia lub skierowania silnego strumienia wody w stronę przedmiotu posiadającego tą klasę.

Na dluzsza metę Tylna lampka do szosy musi miec min IPX5 lub nawet IPX6..

 

A jesli MActronic na swojej stronie nie podaje klasty IPX... to znaczy ze lampka jest poniżej IPX4 i nie ma sie za bardzo czym chwalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TheJW napisał:

Posiadam nieśmiertelnego Walle, ale nie jest montowany pionowo i...do szosy nie pasuje mi po prostu wizualnie

Da się zamocować pionowo na oryginalnym uchwycie.

Jeśli to "nie pasuje wizualnie" to chodzi o odstające mocowanie, to zawsze możesz go po prostu przyczepić do sztycy trytytkami, kawałkiem rzepa czy jakąś inną gumą bezpośrednio za zaczep wchodzący normalnie w mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mactronic redline przez 2 lata przeżyła ulewy, dojazdy do pracy wiosna, lato, jesień, zima a co najlepsze po 2 latach nadal trzyma jakieś 15h w trybie pulsacyjnym - dla mnie miesiąc jazdy wieczorami na jednym ładowaniu

do szosy mam fajną ale montowaną pod siodełko

https://pl.aliexpress.com/item/Usb-Rower-w-Ogon-wiat-a-latarni-Inteligentny-Czujnik-Hamulca-Tylne-wiat-a-MTB-Drogowe-Cyklu/32878171825.html?spm=a2g17.10010108.1000014.3.54f9625dYl6cgt&pvid=5e38b4ed-5b6b-4988-a06e-30c56357c492&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.114053.000000000000000&scm-url=1007.13338.114053.000000000000000&scm_id=1007.13338.114053.000000000000000

świeci mocno ale tak długo nie trzyma bateria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kwadratowa, ale jest minimalistyczna i dobrze komponuje się w szosie:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-rowerowe/lampki-rowerowe/tylne-światła-rowerowe/tylna-lampka-rowerowa-bontrager-flare-r-city/p/14241/

Cena lekko odstrasza, ale można trafić promocje i kupić komplet przód+tył w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, łoliemu 1 obojętne jak jest założony, świeci tak samo. Dopiero ten niepopularny, łoli 2 powinien być montowany wyłącznie w pionie. Tutaj widać, że po założeniu go poziomo rzuca światło pod koło i w kosmos zamiast świecić na boki (prawy obrazek).

 

91259103599066633617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...