Skocz do zawartości

[hamulce] Shimano M315 - zaciek przy wejściu w ramę


maniana007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach mam dać swojego gianta do  tzw. przeglądu gwarancyjnego (1-3 miesiące od zakupu, 40 złotych). Zauważyłem lekki zaciek pod uszczelką gdzie przewód wchodzi z boku w ramę (wewnętrzne prowadzenie linek).  To mój pierwszy rower z hamulcami hydraulicznymi, gdzieś w necie czytałem, że M315 potrafią cieknąć. Nie wiem jak ludzie w sklepie powinni się zachować w tym przypadku, czy to podchodzi pod gwarancję. Przejechane 1100 km po asfaltach. Hamulce hamują jak należy ale wolę się tu upewnić zanim usłyszę w sklepie, "że one tak mają, nie brać do bani i jeździć" lub coś w te tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z racji popularności/taniości tego modelu shimano ktoś z autopsji zna temat "pocenia sę/cieknięcia M315 od nowości". W książce jest coś o  roku "na wszystkie pozostałe części" ale co wyjdzie w praniu dowiem się za kilka dni. Skąd niby mam wiedzieć czy taki wyciek to poważne uszkodzenie kwalifikujące część do wymiany, drobna usterka czy normalna sprawa, którą serwis zbagatelizuje wycierając jedynie zaciek z ramy a ja po kilku dniach naciskając klamkę wyląduję w rowie... Za kilka dni będę mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maniana007 napisał:

Myślałem, że z racji popularności/taniości tego modelu shimano ktoś z autopsji zna temat "pocenia sę/cieknięcia M315 od nowości".

Twierdzisz, że niby tanie hamulce mogą cieknąć, a droższe już nie ?

 

Wszystko podlega tym samym prawom w zakresie działania, usterek itp. niezależnie od ceny. Nic i nigdzie nie ma prawa wyciekać z hamulców w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... skoro hamulce działają dobrze... a Ty masz tłusty ślad przy wejściu pancerza w ramę... czyli tam gdzie ktos prawdopodobnie nałożył delikatnie smaru żeby doszczelnić połączenie po to żeby woda nie wciekła do ramy... to sam rozumiesz że poprzednie podpowiedzi raczej nie trafiają w problem bo go nie masz. Heble owszem zdarza że się pocą ale na połączeniach przewodu, membranach klamek, tłoczkach... jak tam masz sucho to jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...