Skocz do zawartości

[Giant XTC Advanced 29 2018] ścigacz na maratony?


Slawek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam na imię Sławek, ścigam się w maratonach 2 sezony. Obecnie na aluminiowym sztywniaku. Na sezon 2018 szukam karbonowego ścigacza. Wpadła mi taka okazja - Giant XTC Advanced 29 2018 dodatkowo na karbonowych kołach. Co o tym myślicie? Czy jego geo jest dobre pod ściganie? Czy można powiedzieć że to ścigacz na maratony czy raczej bardziej uniwersalny rower ścieżkowy? Pytam bo mam jeszcze kilka innych rowerów na oku co do których nie mam wątpliwości, np. Scott Scale czy Trek Procaliber 29 również wszystkie karbonowe.

 

Dzięki za sugestie.

Sławek

XTC-Advanced-29er-1_Color-A_Neon-Red.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam xtc advanced 2016 karbon - to moj drugi rower w dorosłym życiu więc nie mam może odpowiedniego punktu odniesienia bo poza kołami (w serii nie miałem karbonowych) nie widziałem i ciągle nie widzę w nim słabych punktów oraz dodatkowo podoba mi się wizualnie co również jest ważne. Jeździłem maratony ale po paru kontuzjach zacząłem jeździć ścieżki. To rower bardziej pod ściganie bo jest sztywny i pewny w prowadzeniu, pełna grupa xt i napęd 2x11 daje rade i w ściganiu i w górach. W górach brakuje trochę regulowanej sztycy. I w górach i w maratonach najbardziej brakowało i brakuje mi ciągle jednak umiejętności :) a wracając do roweru to xtc advanced nie są jakieś bardzo popularne i chyba są troche niedoceniane.. 

Screenshot_20181026-223704.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team
W dniu 8.10.2018 o 07:43, Slawek38 napisał:

Czy można powiedzieć że to ścigacz na maratony czy raczej bardziej uniwersalny rower ścieżkowy?

To ma znaczenie? Jeśli tak, to XTC jest typowym rowerem do kros kantry.

W dniu 8.10.2018 o 07:43, Slawek38 napisał:

Czy jego geo jest dobre pod ściganie?

Geo nie jeździ.Może pomóc, ale w małym zakresie.

 

W dniu 8.10.2018 o 08:14, Slawek38 napisał:

Jedynie Scott ma reach 2 cm dłuższy i kąt główki 0,5 stopnia bardziej płaski. Pytanie czy te różnice będą bardzo odczuwalne?

Reach nie ma aż takiego znaczenia, chyba że większość czasu będziesz jeździł na stojąco. Poza tym zwróć uwagę na efektywną długość górnej rury i wysokość główki. O ile górna rura jest o 5 mm dłuższa w Giancie niż w Scott ( czyli bardzo mało ) to główka jest wyższa o 1 cm w Scale , co już może mieć wpływ na pozycję na rowerze.

Z drugiej strony niei są to aż tak duże różnice, aby się tylko nimi kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...