Skocz do zawartości

[bóle] pleców i kolana od osttaniej jazdy


Bielson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio wybrałem się  na swoją pierwszą setkę na rowerze. Jakoś tak wyszło że udało mi się zrobić 136km w 6 godzin. średnia to 21,95km/h na krossie. 

Po setnym kilometrze musiałem się 3 razy zatrzymać i poleżeć płasko na ziemi bo pojawił się ból bardzo irytujący ( jest pokazane miejsce bólu na obrazku poniżej ). Jeżdżę na Kross evado 5.0 rozmiar M, mam 168,5 cm wzrostu. Odrazu po powrocie zastosowany Voltaren MAX. 

Jest jeszcze jeden problem, prawe kolano. Myślałem że je przewiałem jednego zimnego wieczoru, ale zauważyłem że zaczyna boleć lekko przy chodzeniu do 2 dni po jeździe (nawet krótkiej ). Co może być przyczyną? Pytam bo w przyszłym tygodniu w ciągu 2 wieczorów mam do przejechania 200km w sumie, więc jeśli muszę tylko coś obniżyć, dać wyżej w rowerze to wolę to zrobić. 

Dodam że przy jeździe do 90km te bóle na pleców nie pojawiają się.

depositphotos_105806674-stock-illustration-human-body-outline-vector-illustration.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wpisie jest odpowiedź. 168,5 cm i rozmiar M ? Powinna być S-ka. Evado to straszna kobyła, z pewnością jest za długi, znając życie masz za nisko siodło a kierownicę maksymalnie w górę.  Musi boleć.

Raczej nie uda siego dopasować więc jeśli chcesz jeździć większe dystanse to czeka cię zmiana roweru: 

https://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogę w tym rowerze obniżyć/zmienić, prócz siodełka które dziś porządnie ustawię ? Zmiana roweru nie wchodzi w grę bo budżet nie pozwala na to,  jutro postaram się wrzucić fotkę jak jestem w pozycji do jazdy i tu pytanie. da radę z tej fotki coś podpowiedzieć, czy coś można zmodyfikować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bielson napisał:

co mogę w tym rowerze obniżyć/zmienić, prócz siodełka które dziś porządnie ustawię ? Zmiana roweru nie wchodzi w grę bo budżet nie pozwala na to,  jutro postaram się wrzucić fotkę jak jestem w pozycji do jazdy i tu pytanie. da radę z tej fotki coś podpowiedzieć, czy coś można zmodyfikować? 

Mój wzrost to 170cm, rower fitnes GIANT fastroad comax rozmiar M. Dziś jadąc tak rozmyślałem co byś mógł poprawić w swoim rowerze. Ktoś napisał że rozmiar S, być może w twoim przypadku by się sprawdziło. Każdy producent ma inną rozmiarówkę. Ja się przymierzałem do S i stwierdziłem że jest za mała. Kupiłem M i po pierwszych jazdach miałem ten sam problem, dodatkowo mam prawą nogę o 5cm krótszą od lewej. Ustawienie siodełka to kompromis pomiędzy dłuższą nogą a krótszą i się udało. Zrobiłem tak: zmieniłem mostek z 100mm na 70mm, kierownicę z prostej na giętą GIANT Connect, siodełko przesunąłem o 1cm do przodu. Ktoś na forum się wypowiedział że, jadąc i patrząc na kierownicę nie powinno być widać przedniej piasty. W moim przypadku się sprawdza. nie wiem jak jest w twoim przypadku. Dzisiaj przejechane 139km 4g56min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dorota57 napisał:

dodatkowo mam prawą nogę o 5cm krótszą od lewej

Jak masz taką sytuację to radzę pojawić się u bikefittera, prawdopodobnie skończy się wymianą jednej korby. Przy tak dużej różnicy nie ustawisz dobrze siodełka. No chyba że chcesz sobie zmasakrować stawy, jak tak to jesteś na bardzo dobrej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piter233 napisał:

Jak masz taką sytuację to radzę pojawić się u bikefittera, prawdopodobnie skończy się wymianą jednej korby. Przy tak dużej różnicy nie ustawisz dobrze siodełka. No chyba że chcesz sobie zmasakrować stawy, jak tak to jesteś na bardzo dobrej drodze.

Czy mnie może coś jeszcze zaszkodzić? Jeżdżę od 1999roku. Od 2012 przejechałem 55000km. No i jeszcze na koniec mam 63lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dorota57 napisał:

Mój wzrost to 170cm, rower fitnes GIANT fastroad comax rozmiar M. Dziś jadąc tak rozmyślałem co byś mógł poprawić w swoim rowerze. Ktoś napisał że rozmiar S, być może w twoim przypadku by się sprawdziło. Każdy producent ma inną rozmiarówkę. Ja się przymierzałem do S i stwierdziłem że jest za mała. Kupiłem M i po pierwszych jazdach miałem ten sam problem, dodatkowo mam prawą nogę o 5cm krótszą od lewej. Ustawienie siodełka to kompromis pomiędzy dłuższą nogą a krótszą i się udało. Zrobiłem tak: zmieniłem mostek z 100mm na 70mm, kierownicę z prostej na giętą GIANT Connect, siodełko przesunąłem o 1cm do przodu. Ktoś na forum się wypowiedział że, jadąc i patrząc na kierownicę nie powinno być widać przedniej piasty. W moim przypadku się sprawdza. nie wiem jak jest w twoim przypadku. Dzisiaj przejechane 139km 4g56min.

przy wyborze rozmiaru ramy miałem do dyspozycji S,M i unibike jakiegoś S. Na tym evado 5.0 M najlepiej mi się jeździło. Mostek będę na dniach zmieniał na krótszy, i zobaczymy. o tej piaście nie słyszałem, ale siedząc nie widzę jej.  Wrzucam też fotę mojej zwykle pozycji na evado. Sorka za jakość, ale słaby telefon i małe mieszkanie i brak lepszego miejsca. 

WP_20181007_18_51_01_Pro[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dorota57 napisał:

 Czy nie masz za wysoko siodełka? Siodełko ustaw za pomocą poziomicy żeby było w poziomie.  Potem ustaw wysokość tak ja to przedstawia na  filmie SzajBajk. Zmień mostek na krótszy przejedz się i napisz czy coś się zmieniło.

siodełko według filmiku muszę wyżej ustawić i bardziej do przodu, rano będę kombinował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 19:12, Bielson napisał:

Wrzucam też fotę mojej zwykle pozycji na evado

To nie jest tak, że im bardziej plecy są bliżej pionu, tym jest lepiej na dłuższym dystansie... W pewnym momencie zaczyna to przypominać siedzenie na krześle przed komputerem przez kilka godzin - ból od takiego siedzenia na krześle pojawia się w miejscach które zaznaczyłeś, u jednego po prawej, u drugiego po lewej - mięśnie pleców niemal nie pracują, a ciężar tułowia obciąża odcinek lędźwiowy, do tego zaczynamy zmierzać ku bocznemu skrzywieniu kręgosłupa albo w prawo, albo w lewo - rzadko boli równo po obu stronach...

A co do bólu po wewnętrznej stronie kolana - kilka pytań. Nie drętwieją Ci palce u stóp? Jeździsz w butach sztywnych, czy elastycznych? Stopa na pedale jest "prosta" czy masz tendencje do podwijania palców stóp do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pytanie z innej beczki, ale też na temat bólu :/

bóle stawów? miednica, kolana, po dłuższym dystansie na drugi dzień dokucza mi własnie te dwa. strzyka wszystko i chodzę jak paralita. Znajomy brał na podobne bóle <a href=>http://imp4u.pl/artroser-na-bole-miesni-i-stawow/</a> i mu pomogło. Czy mieliście podobne bóle? jakieś sposoby na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...