Skocz do zawartości

[Hamulce] "Szorstkie" działanie hamulca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem właśnie po montażu nowych linek i pancerzy, niestety jestem zawiedziony nieco działaniem całości. Przy naciskaniu klamka wydaje się pracować "szorstko" i jest wyraźnie słyszalne jak linka przesuwa się w pancerzu.

Hamulce to Claris ( szosa), zacisk i klamka bez linki działa płynnie i gładko, przedni hamulec też jest całkiem OK. Pancerze to Clark's + nierdzewna linka Accent.

Prysnąłem także suchy smar teflonowy do pancerza, ale za dużo to nie pomogło.

Jakieś propozycje? Da się coś poprawić czy " ten typ tak ma"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzone. Jedyny ostre gięcie to na kierownicy po wyjściu z klamki, ale w przednim pancerz jest poprowadzony tak samo.

Dodam tylko że mam pełny pancerz z wewnętrznym prowadzeniem, więc tak na oko jest jakieś 1,5m pancerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest nowe. Hamulec działa płynnie, ale czuć różnicę w stosunku do hamulca przedniego.

BTW, żeby nie zakładać nowego tematu. W zaciskach jest śruba centrująca, która wpływa na napięcie sprężyny. Jakie powinno być ustawienie wyjściowe? Wkręcić śrubę na Max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że pancerz Shimano "na metry" ciężko dorwać. Przy dzielonym pancerzu nie ma problemu bo można kupić zestaw i dociąć, ale przy 1,5 metra długości jest już problematycznie.

Jest jakiś zestaw Shimano za 40 zł ale podejrzewam że nie jest z linką nierdzewną + istnieje szansa że zabraknie pancerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

BTW, żeby nie zakładać nowego tematu. W zaciskach jest śruba centrująca, która wpływa na napięcie sprężyny. Jakie powinno być ustawienie wyjściowe? Wkręcić śrubę na Max?

Ustaw w połowie, będziesz miał możliwość regulacji w obie strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem mocno zrażony do jagwire biorąc pod uwagę ich stosunek cena/jakość. Szczególnie LEX dzięki któremu przerzutki przestawały działać.

@skom25 nigdy nie miałem prob żeby kupić pancerz Shimano na metry w cenie 5-6zł/m. Osobno kupuje się linki i końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...