Skocz do zawartości

[odzież] szorty pod spodenki


nowy99

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę z takimi spodenkami pod górach, pod zwykłymi bawełnianymi spodenkami, nie lubię dopasowanych.

Testowałem z Dacathlonu 500 oraz 900. 900 mam do dzisiaj dają radę w górach na 3-4 godziny.

https://www.decathlo...id_8354334.html

Znacie jakieś inne modele, może macie doświadczania z innymi w jeździe po gorach? Szuakm kolejnej pary, jeszcze lepszych niż tych z deca, jak sie nie znajdą to kupię z deca znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berkner Ultra, Endura Hummvee - komplet spodnie i bokserki z wkładką, Rogelli. Wiele innych. Zaczynałem z Berknerem. Potem Rogelli i Endura. Moja klasyfikacja to Endura (same bokserki - spodenki mi nie podchodzą). Potem Rogelli i niestety na końcu Berkner (chociaż mają najbardziej mięsistą wkładkę).

Kolejność się zmieniała w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te tańsze spodenki Endury, seria 200 to najsłabsze w jakich jeździłem. Nabyłem je z szortami Hummvee. Wkładka jest dość gruba i sztywna, mało wygodne. Dodatkowo nogawki nie są z siateczki. Mam też takie od Cube ( https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-race-liner-with-pad-127469 )  Były sporo droższe, ale wkładka jest znacznie wygodniejsza i nogawki są z miękkiej siateczki. Głównie w tych jeżdżę, nawet w tych szortach Hummvee, pomimo że niby system mocowań jest inny (co w niczym nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berkner nie pisze na ile godzin. Rogelli pisze na max 2 bodaj. Tyle że ja nigdy tak krótko nie jeżdżę :). W Rogelli zrobiłem 5-5,5 bez problemu. Berkner przy 5 uwierał.

Zaznaczyłem wyraźnie - tak reagują moje 4 litery i na dodatek zmieniało się to w czasie (na początku Berkner był rewelacją - potem jakoś przestał). Jeśli chodzi o trwałość wkładek to niewątpliwie Berkner jest trwały - prędzej się materiał rozciągnie niż wkładka ubije - tutaj szacun. Pozostałe 2 to cienkie wkładki - jak widać ostatnio takie właśnie preferuję

Jeśli chodzi o Endurę - to właśnie bokserki najlepiej mi leżą - właśnie chodzi o przyleganie do ud i całą resztę.Wkładką się nie podniecam - jest wygodna (dla mnie - jeszcze raz podkreślam)

Co do SingleTrack - przymierzałem razem z Hummvee - cena mnie wtedy zabiła - ale przyznaję - nawet wtedy leżały o niebo lepiej - jak patrzę teraz z perspektywy czasu. Może kiedyś do SingleTracka się jeszcze przymierzę - na razie za wierzchnią warstwę robią mi szorty z deca do biegania - jak dla mnie - przy relatywnie krótkich udach - są rewelacyjne (za 40 pln).

Bokserki trzeba niestety dopasować do siebie - nie da się tego nawet przymierzaniem dobrać. Jeśli wkładka w bokserkach z Deca wydaje ci się cienka - to Berkner będzie na pewno zbawieniem. Z drugiej strony jak obserwuję z perspektywy czasu - to liczy się cały układ - siodełko/wkładka/wyrostki kulszowe. Przynajmniej tak mi się wydaje ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4kwiatek napisał:

Berkner nie pisze na ile godzin.

To prawda, ale wkładki są bardzo komfortowe i (jak sam wspomniałeś) trwałe. Mam 2 pary spodenek od Berknera z tymi wkładkami i nigdy nie miałem żadnego dyskomfortu. Tylko, że moje wypady to są do 3h max, więc nie wiem, jak to wygląda przy dłuższej jeździe. W spodenkach z szelkami trochę już mi się materiał rozłazi a wkładka nadal, jak nowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spodenki Berknera i mam wrażenie że są źle wszyte tzn za bardzo do tyłu. Jeśli ktoś jeździ w wyprostowanej pozycji to niczemu to nie przeszkadza, ale jak jest mocno pochylony to mięsiste wkładki nie pokrywają się ( w moim przypadku) z guzami kulszowymi. Spodenki muszę mocno z przodu naciągnąć żeby jako tako :( pasowały wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...