Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Yacko

[MTB 29 HT] okolice 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Yacko

Do dylematu modeli doszedł jeszcze dylemat rozmiaru i koloru jeśli chodzi o Speca.

Który rozmiar w/g Was jest odpowiedniejszy ? Niebieski to L, czarny to M.

20181011-172108.jpg

20181011-172216.jpg

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafu

Patrząc na wysunięcie sztycy obstawiałbym L, wydaje mi się też że na M-ce jesteś bardziej zgarbiony. W jakim sklepie miałeś możliwość się przymierzyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Yacko

Myślę, że jestem akurat między rozmiarami. Na obydwu dość wygodnie (jak na krótki przejazd) na M czułem większa kontrolę, zwrotność, na L na asfalcie jakoś mniej nerwowo. Przekrok na M około 5cm luzu, na L ok. 3cm. Kolor to kwestia gustu, ale na żywo niebieski wygląda naprawdę zacnie,  duży minus to wysokie rury poziome w tym Specu.

Przymierzyć można w LikeBike Włocławek - generalnie mega obsługa - chłopaki zostali po godzinach abym mógł sobie dokładnie porównać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafu

Jaki rozmiar Ci doradzali w sklepie? Widziałem że w innym wątku pisałeś że masz 180cm wzrostu i według tabelki Speca łapiesz się na L:

https://www.bikecentrum.eu/userfiles/files/Velikostni-tabulka-Specialized-2018.pdf

Faktyczne Trek ma niższy przekrok - Procaliber 19.5" jest o 36mm niższy przy tym samym rozmiarze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Yacko

Doradzali raczej L, ale ja jestem akurat pomiędzy rozmiarami, na M tez było OK, tylko miałem wrażenie trochę za krótkiego roweru, ale to pewnie kwestia upodobań.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus
W dniu 14.10.2018 o 03:10, Rafu napisał:

Jaki rozmiar Ci doradzali w sklepie? Widziałem że w innym wątku pisałeś że masz 180cm wzrostu i według tabelki Speca łapiesz się na L:

https://www.bikecentrum.eu/userfiles/files/Velikostni-tabulka-Specialized-2018.pdf

Faktyczne Trek ma niższy przekrok - Procaliber 19.5" jest o 36mm niższy przy tym samym rozmiarze.

Dziwne - Spec ma raczej niskie rowery, może nie aż tak jak Trek, ale jednak różnica 36 mm, przy podobnej długości rur podsiodłowych i minimalnych różnicach w długości sterówki jest wątpliwa. Jak zawsze mam wątpliwości co do tego pomiaru bo odnosze wrażenie, że każdy producent robo to jak chce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Yacko

Fakt, może być pomiar w różnych miejscach, ale przymierzałem i potwierdzam - jest różnica w przekroku - Trek odczuwalnie niższy, ile cm nie mierzyłem, ale myślę, że właśnie te 2-3cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Yacko
W dniu 5.10.2018 o 13:47, Rafu napisał:

W teście porównawczym kilku sztywniaków w Bikeboardzie pisali że nie odstaje od Reby a przewyższa Manitou Machete i Foxa 32. Myślisz że faktycznie taka lipa?

Trochę się interesuję tematem bo chodzi mi po głowie wymiana mojego Superfly 6 na nowego Procalibra 6. Kusi mnie ten ISO Speed, NX Eagle i Boost + fakt że mógłbym wstawić myk myka. Tylko ten/ta Judy mnie zastanawia...

W którym numerze testowali te amory? Ja przy wadze 80kg nie czułem żadnej różnicy w sztywności Judy vs Reba w średnio trudnym terenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta