Skocz do zawartości

[MTB 29 HT] okolice 5000 zł


Yacko

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jestem akurat między rozmiarami. Na obydwu dość wygodnie (jak na krótki przejazd) na M czułem większa kontrolę, zwrotność, na L na asfalcie jakoś mniej nerwowo. Przekrok na M około 5cm luzu, na L ok. 3cm. Kolor to kwestia gustu, ale na żywo niebieski wygląda naprawdę zacnie,  duży minus to wysokie rury poziome w tym Specu.

Przymierzyć można w LikeBike Włocławek - generalnie mega obsługa - chłopaki zostali po godzinach abym mógł sobie dokładnie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar Ci doradzali w sklepie? Widziałem że w innym wątku pisałeś że masz 180cm wzrostu i według tabelki Speca łapiesz się na L:

https://www.bikecentrum.eu/userfiles/files/Velikostni-tabulka-Specialized-2018.pdf

Faktyczne Trek ma niższy przekrok - Procaliber 19.5" jest o 36mm niższy przy tym samym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2018 o 03:10, Rafu napisał:

Jaki rozmiar Ci doradzali w sklepie? Widziałem że w innym wątku pisałeś że masz 180cm wzrostu i według tabelki Speca łapiesz się na L:

https://www.bikecentrum.eu/userfiles/files/Velikostni-tabulka-Specialized-2018.pdf

Faktyczne Trek ma niższy przekrok - Procaliber 19.5" jest o 36mm niższy przy tym samym rozmiarze.

Dziwne - Spec ma raczej niskie rowery, może nie aż tak jak Trek, ale jednak różnica 36 mm, przy podobnej długości rur podsiodłowych i minimalnych różnicach w długości sterówki jest wątpliwa. Jak zawsze mam wątpliwości co do tego pomiaru bo odnosze wrażenie, że każdy producent robo to jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 13:47, Rafu napisał:

W teście porównawczym kilku sztywniaków w Bikeboardzie pisali że nie odstaje od Reby a przewyższa Manitou Machete i Foxa 32. Myślisz że faktycznie taka lipa?

Trochę się interesuję tematem bo chodzi mi po głowie wymiana mojego Superfly 6 na nowego Procalibra 6. Kusi mnie ten ISO Speed, NX Eagle i Boost + fakt że mógłbym wstawić myk myka. Tylko ten/ta Judy mnie zastanawia...

W którym numerze testowali te amory? Ja przy wadze 80kg nie czułem żadnej różnicy w sztywności Judy vs Reba w średnio trudnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jest pewne. Posiadam ten rower i sprawuje się znakomicie. Przejechane około 1500 km w terenie i żadnych problemów z suportem czy amorem. Przy mojej wadze 80kg nie czuję różnicy w sztywności pomiędzy Rebą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...