Skocz do zawartości

[MTB 29 HT] okolice 5000 zł


Yacko

Rekomendowane odpowiedzi

Trek Procaliber 6 2018 czy Specialized Chisel COMP 2x 2018 ? Cena w okolicach 5300 zł.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-6/p/21816/

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/128949

Zalety Treka względem Speca:

1. Blokada amortyzatora z manetki (w Specu Judy podobno da się zmodyfikować koszt około 200 zł).

2. Napęd 2x11 i manetki SLX.

3. Niski przekrok przy podobnej wielkości ramy - większe bezpieczeństwo przy zeskoku i brak mozliwości uderzenia kierownicą.

4. ISO Speed.

5. Dwa mocowania na bidon (być może jest jakiś patent w Chisel aby wykorzystać otwory zajęte przez przerzutkę).

Zalety Speca względem TREKA:

1. Suport wkręcany BSA - bardzo ważny plus dla mnie.

2. Kształt ramy i malowanie (w Treku nie podoba mi się niesymetryczne spłaszczenie rury podsiodłowej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w 2017 były srebrne:

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/16122/powrot_judy_i_inne_nowosci_od_rockshox

Rower jest model 2018, wyszedł w 2017 więc amor z 2017, nie późniejszy.

Co do blokady z manetki, to podobno wystarczy taki zestaw:

https://www.bicyclehero.com/gb/rockshox-judy-dart-tora-damper-knob-remote-spool-cable-clamp-turnkey-kit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 i 2019 były czarne. Modele 2019 dostępne są już dziś tak więc w Twoim rowerze może być 2018. Silver poza stalowymi goleniami ma atrapę tłumika (TurnKey) a Gold ma MotionControl (będzie pisać na goleni dolnej w okolicach uszczelki kurzowej).

Odnośnie blokady to wskazany zestaw pasuje do roczników 2006-2011. Nie wiem czy będzie pasował do współczesnych.

 

371941_3237563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast amortyzatora zastanawia mnie opis osprzętu w tym Specu. Opis: kaseta Deore 11-36, manetki 11s Deore :D. Obrazek: Kaseta wygląda na typowo sramowską, A cały napęd to 2x10. Nie wiem skąd im się wzięły te manetki Deore 11s (Chyba że już przewidują że na 2020 Wielkie S wypuści 11-rzędowe Deore). Nawet w Krossie czy Kellysie takich kwiatków nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak reba jest ;) tylko trzeba wymienić kawałek tłumika....

https://www.amazon.com/RockShox-Remote-Upgrade-Kit-2012-2017/dp/B01EK6RSOA

W każdym razie nawet gdyby to była Judy Gold to słabo będzie ze sztywnością tych 30mm goleni.

@LSkiper popieprzyło im się trochę bo są 3 wersję Comp i Expert 1 i 2… Comp to tanie mięso armatnie, Expert jest na SRAMie i Rebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pressfitem nie przejmował. Początkowo kiedy wprowadzono na rynek pierwsze pressfity było sporo problemów z tym (lata 2013-2015). Obecnie wg moich obserwacji sytuacja się ustabilizowała, przynajmniej jeśli chodzi o Shimano. Wymieniam średnio 1-2 suporty PF tygodniowo. Absolutnie żadnych problemów z luźną miską itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe doświadczenia niestety każdemu kogo znam z pressfitem szybko zaczęło trzeszczeć, strzelać, wymiany bardzo częste.

W sumie Kellys Gate 50 2018 wydaje się dobrym rozwiązaniem i za te 1500zł różnicy chyba można przeboleć niespełna 1kg różnicy w wadze.

https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/gate-50-p48479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

W każdym razie nawet gdyby to była Judy Gold to słabo będzie ze sztywnością tych 30mm goleni.

W teście porównawczym kilku sztywniaków w Bikeboardzie pisali że nie odstaje od Reby a przewyższa Manitou Machete i Foxa 32. Myślisz że faktycznie taka lipa?

Trochę się interesuję tematem bo chodzi mi po głowie wymiana mojego Superfly 6 na nowego Procalibra 6. Kusi mnie ten ISO Speed, NX Eagle i Boost + fakt że mógłbym wstawić myk myka. Tylko ten/ta Judy mnie zastanawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cervandes napisał:

bym kupił Token Ninja.

Bym dodał, że Token dodał do listy produktów nawet suport ze specjalnie powiększoną średnicą misek, tak aby ciasno wchodził w suport, w który standardowe miski można włożyć ręką. W takim wypadku problem suportu Press-Fit tak naprawdę nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafu napisał:

W teście porównawczym kilku sztywniaków w Bikeboardzie pisali że nie odstaje od Reby a przewyższa Manitou Machete i Foxa 32. Myślisz że faktycznie taka lipa?

Trochę się interesuję tematem bo chodzi mi po głowie wymiana mojego Superfly 6 na nowego Procalibra 6. Kusi mnie ten ISO Speed, NX Eagle i Boost + fakt że mógłbym wstawić myk myka. Tylko ten/ta Judy mnie zastanawia...

Nie wiem przy jakiej masie oni to testowali ale ja ze swoimi 110kg na Judy czuję się dokładnie tak samo jak na XC30 - gnie się to na wszystkie strony. Oś przelotowa i boost pomaga nieco w zakrętach ale przód/tył to optycznie widać jak się gnie. Reba czy nawet Epixon są znacząco sztywniejsze. Dla lekkiego zawodnika (65-75kg) to pewnie różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą Treka i podobno nie ma problemu z gwarancją ramy nawet po zmianie części. Oczywiście problem byłby gdyby np. pękł suport a nie byłby tam zalecany. ale w przypadku np. problemu z główką podobno nie zwracają uwagi na wkład suportu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nieco zmienia postać rzeczy, a skoro Spec bardziej wpadł Ci w oko, to...
Jakby co, to przecież z czasem można go nieco ulepszyć :icon_wink:
Chyba, że koniecznie musisz mieć napęd 2 x 11 lub nie możesz się obyć bez blokady...
Na Twoim miejscu przymierzyłbym się do obu i wtedy dopiero wybrał ( ewentualna różnica cenowa też jest istotna - pewnie Trek będzie tańszy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafu napisał:

Najlepiej obejrzyj sobie na żywo Chisela, Procalibra i tego Kellysa, rzuć też okiem na geometrię. Moim zdaniem te ramy to inna liga...

Widziałem wszystkie. Chisel i Trek przy Kellys udają karbon :) Geo Treka bardziej mi odpowiada ze względu na niski przekrok, pomiędzy Chisel a Gate nie czułem wielkiej różnicy, a na pewno różnicy wartej dopłaty 2 tys zł. Ideałem byłby Chisel z manetką blokady i niższym przekrokiem lub Trek z BSA i normalną podsiodłówką. Niestety trzeba w końcu coś wybrać, bo modele 2019 też nic nie pomogą - Kellys już pressfit, Chisel znowu bez manetki, Trek znowu pressfit, Judy i napęd 1x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...