Skocz do zawartości

[Kupno roweru] Kross Soil vs Kellys Tyke 10


MAttx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Szukam nowego roweru dla siebie.

Postanowiłem że przesiądę się z mojego HT (Kross Level R1) na FS.
Mam budżet do około 6k. Ale im mniej tym lepiej :) Przeglądając oferty trafiłem na dwa modele które by mi odpowiadały:

1. Kross Soil 1.0 2017 - 27,5'' https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-soil-1-0-2017-pd8154/?v_Id=103032

2. Kellys Tyke 10 2018 - 29'' https://rower.com.pl/kellys-tyke-10-29-cali-919440

Rower musi być nowy ( musi przeżyć kilka dobrych lat np. 10) a wszystkie treki i giant'y odpadają z powodu budżetu (ceny są kosmiczne).  

Jakie jest wasze zdanie? Może przeoczyłem jakiś fajny model ? Generalnie szukam roweru Trail'owego, uniwersalnego który by wystarczył na trasy np. Enduro Trials w Bielsku + jakieś lasy w małopolsce. Jestem amatorem więc nie skaczę 15m na hopach i nie robę ewolucji w powietrzu ;)

Kellys kusi mnie 29' kołem i SLX'em z tyłu oraz niższą ceną 

Nie patrzę na hamulce bo mam u siebie na stanie wystarczające Shimano 615 wiec bym mógł przełożyć.

Może ktoś z was ma te rowery albo miał i może opisać swoje doświadczenia z tymi rowerami ( problemy / zalety )...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MAttx napisał:

Kellys kusi mnie 29' kołem i SLX'em z tyłu

Rozmiar koła tak, ale jakie znaczenie ma ten SLX z tyłu? Ano żadne. Typowe "wabienie Janusza na tylną przerzutkę" bo jak gminna wieść niesie im lepsza tylna przerzutka tym lepszy rower :D A różnica 100zł to niemal żadna różnica przy tym pułapie cenowym.

A tak bardziej serio, jak dla mnie Soil jest po prostu "równiej złożony", nie ma ekstrawagancji ale nie ma też "dajmy lepszy element X a reszta krzak". Choć jak zwykle napęd nieco od czapy jeśli chodzi o przełożenia, chyba Kross kupił parę kontenerów tych Deorek 38/24 i upycha w tego typu rowerach od przynajmniej 2 lat (też taką miałem). Ale to jest tak, że jednemu będzie pasować a drugiemu nie.

Dla sprzedawców skończył się sezon więc poszukaj jeszcze tych rowerów w innych sklepach, może cenowo będzie atrakcyjniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dodać że ważę ok 65 kg i mam wzrost 172 cm. Szukam więc rowerów z ramą S.

Jeśli chodzi o temat przerzutki to chodziło mi o to że chyba lepiej mieć SLX + Deore niż Deore + Deore. Tak mi się wydaje. 
Różnica cenowa po między tymi rowerami może sięgać ok. 1000 zł. 

Bardziej się zastanawiam nad przednim amorem SR Suntour XCR Air vs RS Sektor...
Nie wiem też która rama będzie wytrzymalsza / lepsza jakościowo oraz które zawieszenie (konstrukcyjnie) jest lepsze to w Tyke czy w Soilu ...

Marzy mi się 29er (niewiem czy zasadnie) i to w full suspension żeby spróbować czegoś nowego w stosunku do mojego HT 27,5 ze sprężynowym amortyzatorem który stuka i brakiem amortyzatora z tyłu'.

Póki co jest 1:0 dla Kross'a (według m0d'a)

@piter614  - wymieniałeś cześci w tym Soilu bo się coś popsuło / kiepsko działało czy chciałeś sobie zrobić upgrade dla fun'u?

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MAttx napisał:

Jeśli chodzi o temat przerzutki to chodziło mi o to że chyba lepiej mieć SLX + Deore niż Deore + Deore. Tak mi się wydaje. 

A jesteś w stanie wymienić choć jedną praktyczną cechę/element w którym ujawni się w tym konkretnym przypadku wyższość SLX nad Deore? ;) Tylko bez "bo ta jest z wyższej grupy" :D Poza tym to tylko jeden komponent roweru, a pozostałe składniki układanki to co?

Teraz, MAttx napisał:

mam wzrost 172 cm. Szukam więc rowerów z ramą S.

Nie wiem czy masz jakieś konkretne preferencje, ale sugeruję się przymierzyć przed zakupem. Ja mam np. 180cm i Soil zdecydowanie L, a przynajmniej tak było w modelu z 2016r, rama wydaje mi się nie zmieniła się aż do tego roku . Sugerowałbym przymiarkę do M, ewentualnie możesz być na granicy rozmiarów S/M. W Kellysie nie wiem, trzeba by porównać i też przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy SLX jest w praktyce lepszy od Deore bo nie jeździłem na żadnym z nich :) W swoim HT mam w tym momencie Acer'e z tyłu i jakoś bardzo nie narzekam. Ale XT chodzi lepiej :P (w rowerze kolegi). Generalnie znalazłem takie rowery w tym przedziale cenowym i pytanie który z nich jest lepszym wyborem -> Tyke 10 za 4700 czy Soil za 5500 czy żaden i czekać na grudzień i dopiero lookać ? W Tyke kręci mnie koło 29' a z tego co patrzyłem w Krossie nie ma roweru Trial / Enduro na 29' dopiero na 2019 są przewidziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MAttx napisał:

@piter614  - wymieniałeś cześci w tym Soilu bo się coś popsuło / kiepsko działało czy chciałeś sobie zrobić upgrade dla fun'u?

Jedynie co mnie denerwowało to trzeszczenie presfitu ale problem został rozwiązany poprzez Ninja Tolken

Resztę osprzętu zmieniłem bo chciałem z czasem coś innego bardziej co by mi odpowiadało

Hamulce seryjne DB3 kiepskie są mówię szczerze

Reszta osprzętu jak damper i amortyzator bardzo fajnie działa ,szczególnie po przeglądzie(który robię sam)

Generalnie jestem zadowolony z Krossa nic złego nie powiem o nim

Jeszcze co do pracy samego seryjnie montowanego osprzętu działał poprawnie , tylną przerzutkę zamieniłem na SLX M7000 jednak starą syn katuje dalej i dobrze się ma

Co do zawieszenia drugi rok śmigam nie widzę problemów ,jednak będę musiał zrobić przegląd po trzeba ,wyczyścić nasmarować

Roweru używany na co dzień do pracy póki jest jeszcze ciepło i nie ma śnieg ,poza tym śmigam nim Srebrna Góra ,Enduro Bielsko Biała ,Kasina Wielka do Góry Żar nie dojechałem bo złamałem rękę  , na tych trzech pierwszych sprawdził i sprawdza się całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...