Skocz do zawartości

[Nawigacja] Telefon czy zewnętrzna?


Kelner3252

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy dodanie do meni opcji najkrótsza droga do celu wymaga innych map? helou! jest dudziesty pierwszy wiek i miliony nawigacji samochodowych mają taką opcję. 

 

A w krzakach: Jeżeli na mapie w urządzeniu widzisz drogę i nadajesz urządzeniu punktowo  przemieszczenie się po niej przez 800 m a ono nie jest w stanie tego zrobić to znaczy że nie sięga w swoim planowaniu do tej warstwy map gdzie jest ta droga, i po prostu jej nie widzi.  Bubel. U mnie nie widzi np szlaków pieszych w Puszczy Kampinoskiej, nie wiem dla czego, wybór roweru górskiego i preferowania dróg gruntowych powinien coś znaczyć.

Guglacja jest w krzakach lepsza niż  moje dedykowane urządzenie,( oczywiście Ggmaps mają swoje minusy, ale tu nie miejsce na szczegóły)

A w turystyce najbardziej lubię wolność i improwizację, planowanie z dnia na dzień, dlatego nawigacja ma nawigować, sprawnie, a jej projektant ma myśleć, na pudełku mojej jest napis The best experience in bicycle navigation, co jest ... rozbrajające. Pod namiotem powinienem mieć też możliwość sprawnego ustalenia trasy jak na mapkach guugla, pokazuje pięć punktów i powstaje trasa,  a to u mnie nie wychodzi, zawsze można zrobić tylko trasę z chwilowej lokalizacji gdzieś,  jak jesteś już gdzieś to znajdujesz kolejny cel.... opad rąk... Nie mogę np zaplanować trasy za dwa dni!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, musimisie napisał:

W jakich temperaturach jeździsz w tych berknerach - z moich doświadczeń membranowość i oddychalność to oksymoron.

To nowy,tegoroczny nabytek,więc nie było szans pośmigać w naprawdę niskich temperaturach.

Udało mi się pojeździć przy około 6c,fajnie oddychają i są ciepłe,ale przy 10c ręka już się poci,to rękawiczki na niskie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 10:25, itr napisał:

Cechy dobrej nawigacji po moim oparzeniu się złym zakupem:

1) zapalanie się ekranu w kluczowych momentach manewrowych, a nie tylko 150 m przed zakrętem a na zakręcie ciemno

2) blokada ekranu na dotyk i wodę, tak aby deszcz nie wzbudał świecenia

3) możliwość wygodnego planowania trasy, tak np żeby pojechać przez kilka zadanych punktów z wykorzystaniem dróg leśnych, a nie na około po asfaltach czy drogach rowerowych ( nie wierzymy opisowi producenta, trzeba sprawdzić)

4) czas i sposób reagowania kiedy w akcji jedziemy inaczej niż komputer chce

5) możliwość zadania najkrótszej trasy do celu kiedy nad głową szaleją harpie czarnej nocy albo niebo wypuszcza ogary posejdona... Bo jazda " bokami" bo jest tam gdzieś kawałek ścieżki rowerowej np  3 km w lewo to jest ponury żart kiedy nie potrzebne jest zwiedzanie tylko suche spanie...

6) i to uczucie kiedy odpalasz guglację na telefonie, wkurzony na nawigację główną :) bezcenne

6b) nawigacja przez słuchawkę do ucha... miałem taki epizod. awaryjny 1200 km.. to było niezłe! jednak lepsze od "pingów" i patrzenia w ekran. Nie wiem jakie nawigacje poza guglem mówią ludzkim głosem, ale warto sprawdzać na sobie. Sam jeździłem z kablowym uchem i tabletem w nerce na pasie. Nie widząc ekranu. opcja zapasowa. Jedyne co było groźne to zawieszanie, wtedy wieczny brak komend :)

 

 

 

6b). Używam Locusa Pro ze słuchawką BTna jedno ucho  Plantronics Explorer 50/500. Pieknie nawiguje  miłym koiecym głosikiem  po polsku. Jest możliwość ustawienia częstoliwości komunikatów.

Ekran smartfona (na mostku, czas pozycjonowania 2s ) włączam tylko wtedy kiedy jest naprawdę skomplikowany rozjazd.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...