Skocz do zawartości

[amor] czy epicon nadaje się do skakania?


stu22nt

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kwestia tego ile ważysz, ja kiedyś ujeżdżałem model z roku 2011 i miał skok 120mm, lekko nie miał bo i skoki były a ja z rowerem to około 100kg. Wytrzymał, ale nie polecam testować. Jeśli Ciebie jest o połowę mniej to raczej konstrukcji nie zniszczysz. Jak amor masz nowy i nieporysowany to pomyśl o tym aby go sprzedać i kupić inny, przystosowany do jazdy grawitacyjnej i przystosowany do ramy którą masz. Film traktuj jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dobry ten filmik, ale czy oglądałeś część w czasie napisów końcowych?

Ja mam rower XC z amorkami fox 32 i w instrukcji jest napisane, ze skakanie ok ale góra 60cm. Nie wiem tylko czy podali to dla najgorszego przypadku czyli rowerzysty 100kg który ląduje na prostych nogach, czy dla 50kg proridera, który amortyzuje nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądowanie na płasko i sztywnych nogach to nie jest "skakanie/latanie" tylko zwykły upadek z wysokości. Skakać to trzeba umieć, lądować też. 

26 minut temu, huskarl napisał:

^^ Dobry ten filmik, ale czy oglądałeś część w czasie napisów końcowych?

Ja mam rower XC z amorkami fox 32 i w instrukcji jest napisane, ze skakanie ok ale góra 60cm. Nie wiem tylko czy podali to dla najgorszego przypadku czyli rowerzysty 100kg który ląduje na prostych nogach, czy dla 50kg proridera, który amortyzuje nogami.

Film oglądałem kilka razy.

Producenci zabezpieczają się przed nieprzyjemnościami podając różne limity. Co nie znaczy, że po jego przekroczeniu sprzęt odmawia posłuszeństwa i ulega uszkodzeniom. Niech autor się wypowie jaki ma rower, bo może się okarze, że amor wytrzyma a główka nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Epicon nie jest do skakania. Nie dość ze masz ustawiony skok ponad normę to także momentalnie będziesz miał  luzy na slizgach. 

W Epiconach jesli masz kartridż rozbieralny to dawali uszczelki V-ring gdzie w wyzszych modelach (Aion/Auron/Durolix) dają X-ring. 

Takze nie zalewa się tam oleju do dolnych lag bo szybko idzie kartridż zajechać 

Ponadto do skakania uzywa się amorki ze sztywną osią i rurami goleniowymi min. 34mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemokolarz i co ten film ma pokazać? Fabio jeździł po schodach i skakał na gołej obręczy bez opony... Nikt celowo nie ląduje na prostych nogach, nikt celowo nie ląduje na "dziobaka" ani też z kołem ustawionym nie osiowo, nikt nie marzy o niedolotach, złapaniu koła przez koleinę itd. Żaden z nas nie ma skila jak Fabio, ekipy technicznej przygotowującej trasę i nie robi 10 przejazdów na zwykłym rowerze zanim zrobi ten jeden idealnie przygotowany dla kamery... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Rower na filmie bynajmniej zwykły nie był

Ten "zardzewiały"? no pewnie że nie, też dostrzegłem magury - 2:49 :), zwykłym nazwałem ten na którym Fabio wcześniej 10x spróbował żeby lądować tym "zardzewiałym" dokładnie tak jak na filmie, na dwa koła... w punkt garbu... i tak na koniec to się chyba cieszy nie ze skoku tylko że ten rower się nie "rozszedł". Zresztą widelców, kół, a nawet ram żeby to nakręcić trochę połamał, nie wierzę że robił tylko to jedno koło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przemokolarz napisał:

Autor ma sprzęt jaki ma, chce z niego wycisnąć ile może.

To niech zmniejszy skok do 120mm, bo tyle chyba wynosi fabryczne maksimum i zacznie go używać do XC. Wtedy wyciśnie ile się z niego da. Chyba że dla Ciebie "wyciśnięcie" oznacza rozwalenie sprzętu w tempie przyspieszonym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zadziwię skom25, bo Epicony to mogłeś ustawić to 140mm skoku i to przy osi 9mm. Przy takim ustawieniu wideł jest bardzo wiotki. Były jeszcze jakieś wersje TR ze skokiem 140 ale te miały sztywną oś i były pakowane do rowerów AM/TR.

Autor jesteś, czytasz wątek? Rozważasz opcję wymiany amora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemokolarz napisał:

I tu Cię zadziwię skom25, bo Epicony to mogłeś ustawić to 140mm skoku i to przy osi 9mm. Przy takim ustawieniu wideł jest bardzo wiotki. Były jeszcze jakieś wersje TR ze skokiem 140 ale te miały sztywną oś i były pakowane do rowerów AM/TR.

Autor jesteś, czytasz wątek? Rozważasz opcję wymiany amora?

Jestem jednak zmienie cały rower ten sprzedam i złoże nowy też dartmoor koła używane amor też i reszta nowych tylko już sztywne ośki bo z tyłu przy tym mam 9mm i też już wygiołem oś musze wymienić.

A aion nadaje się do skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stu22nt napisał:

Jestem jednak zmienie cały rower ten sprzedam i złoże nowy też dartmoor koła używane amor też i reszta nowych tylko już sztywne ośki bo z tyłu przy tym mam 9mm i też już wygiołem oś musze wymienić.

A aion nadaje się do skakania.

AION to już nie to co Epicon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...