Skocz do zawartości

[Konserwacja siodła] Co polecacie


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie siodło. Np. skórzana selle italia ma skórę pokrytą lakierem bezbarwnym i dopóki on się nie złuszczy (u mnie pierwsze przetarcia pojawiły się po kilku jazdach) to.uzywanie środków do konserwacji skóry jest bezcelowe (i przyspiesza degradację lakieru). SI pisze też, że do ich siodeł skórzanych nic poza wodą z mydłem. Ja po tym jak pozbylem się lakieru z siodła (z 3/4 powierzchni) stosuje środek do skórzanych tapicerek samochodowych ze skutkiem praktycznie żadnym bo siodło i tak wygląda słabo przez przetarcia a skóra jak się załamywała i fałdowala tak.samo się fałduje. Do siodeł naprawdę skórzanych (brooks) są specjalne pasty i szczotki. Tam faktycznie raz na kwartał się zrobi obcowanie i siodło jak nowe ale to gruba skóra bez żadnych ulepszaczy czy lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

No to  właśnie bezbarwniak ze skóry złazi. U mnie już napisy selee italia razem z nim pozłaziły. Swoją drogą po co trzymasz te nalepki informujące o oryginalnym żelu i skórze?

Naklejki ściągnę, to fajnie ze prawdziwa skórę dali do tego siodełka.

 To kiedy mogę konserwacji to siodło aż bezbarwne zejdzie wszędzie czy smarować tam gdzie zlazlo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smarować czym chcesz ale to wiele nie pomoże. Lakier złazi tylko w miejscu kontaktu z siodłem więc po sezonie wygląda to naprawdę słabo. Nie wiem czy smarowanie czymkolwiek nie przyspieszy procesu. Jakiś czas temu przeszedłem na gumowego brooksa. Tyłek poci się tak samo jak na "skórzanej" SI, jest za to dużo wygodniejsze i nie szmaci się tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Brooks cambium c17 carved o ktorym wspominam wyglada bardziej sportowo niz cukierkowe SI ktore posiadasz. Poza tym doopa oczu nie ma ;)

Cukierkowe dlaczego? Wszystkie SL są cukierkówe?

C2 nie mam. Ja mam wersjie Max. Z dekatlonu za 279zl a normalnie ten model chodzi za 450 zł 

Chyba ze to wersja gorsza bo z dekatlonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...