Skocz do zawartości

[trenażer] Elite Qubo jak zamocować.


spike123

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Po długich przemyśleniach zakupiłem trenażer ELITE QUBO DIGITAL SMART B+ czyli dość znana wszystkich konstrukcja.

Teraz zastanawiam się jak połączyć z tym cudem mój rower.Rower to Trek superfly 9.6 a mocowanie koła to oś 9mm plus konwentery co przedstawiłem na zdjęciach.

I teraz mam pytanie,czy pasuje mi wymienić koło pod sztywną oś 142 plus konwenter i w tedy kupić szybko zamykacz który jest dedykowany od firmy Elite czy jest jakiś inny sposób.

Posiadam jeszcze inny rower MTB z kołem 26 i ze standardową ośką 9mm więc w tym wypadku nie było by problemu z zamocowanie,ale tym rowerem nie jeżdżę na co dzień

Za odp.wielkie dzięki:)

Pozdrawiam.

20180714_164447.jpg

20180714_164431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trenażera warto mieć odpowiednią oponę. Szosowe dają radę ale najlepsze są dedykowane. Na takiej klockowej oponie rozwalisz rolkę i/lub oponę, a do tego wibracje będą się niosły po ramie, co przekłada się na hałas. Jeśli nie chcesz przekładać opon za każdym razem to kup drugie koło, ale to wiąże się z kosztem nowej kasety. Tarczy nie potrzeba bo na rolkach nie wolno hamować, więc tylko zatkać zacisk.

Skoro masz drugi rower to w niego zainwestuj pod trenażer. Nie potrzeba karbonu do jazdy w miejscu, a koło 26 będzie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona już zakupiona ale właśnie do roweru 26 bo doszedłem do wniosku że jednak treka nie dam rady zamontować a jeśli już to będzie się to wiązać ze sporymi kosztami.

Myślałem że może ktoś próbował podpiąć rower z takim mocowaniem koła do trenażera.W sumie żadna różnica dla Elita czy to będzie rower z kołami 26 czy też 29 ale jednak wolałbym "trenować" na rowerze z którego od wiosny do jesieni korzystam.Przynajmniej dowiedziałem się że nie wolno hamować na trenażerze:)

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmontowane i nawet działa:)

Ale mam jeszcze parę pytań odnośnie trenażera jak i aplikacji ELITE my trening bo z takiej korzystam ze względu na darmowe 12msc.

Zrobiłem mały sprawdzian działania trenażera i jestem mocno zdziwiony danymi na w/w programie.

Przez ponad godzinę śmigałem na urządzeniu na różnych poziomach obciążenia od 1-6 a w sumie jest ich podajże 16.Na 1 idzie lekko 86-90W,tętno na poziomie 110-120,gdy doszedłem do poziomu 6 przy kadencji 90 prędkości 28-29 mocy 140-150W (25min na tym poziomie) tętno potrafiło dojść do 185:confused: i z takim udało mi się jechać przez 15min:D

I teraz zastanawiam się czy wszystko jest dobrze ustawione bo jechać w strefie 5 przez 15min to troszkę dziwne a nawet nie osiągalne a do tego przy tak słabym obciążeniu bo 140-150W to żaden wyczyn.

Oczywiście przyznaje że jestem amatorem,nie trenuje ale wiosną,latem jeżeli mam czas a na ogół udaje mi się znaleźć 3 dni w tygodniu to robiłem trasy 30-80km przy czym na odcinku 40km jechałem ze średnią 26-27 (tętno 150)na moim TREKU a nie jest to szosa,więc tragedii nie ma.

Do odczytu pulsu wykorzystuje zegarek POLAR RS300 i nie teraz nie wiem na ile wyniki z tego zegarka są miarodajne.Zakupiłem opaskę tętna MIO na bluetooth ant+ i połączę się z telefonem i je porównam.

Coś o mnie

Wiek 35

Wzrost 175

Waga 82 

Tętno Vmax obliczone z wieku i wagi i wyszło 195 bo przy obliczeniach 220 - wiek wychodzi 185 które często przekraczam.

Za odpowiedzi wielkie dzięki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty pulsu mogą być przekłamane jeśli pasek jest źle założony. Mi Polar z BTLE potrafił pokazać 220 jeśli się zsunął.

Też mam 35 lat i 185 ciągłego tętna to niezły wyczyn jeśli rzeczywiście tak jest. Gdy zaczynałem biegać 5 lat temu 175 było normą przez pół godziny a gdy raz wyciągnąłem 187 w czasie sprintu do mety, to zastanawiałem się czy nie podejść do kolesia z maską tlenową bo ledwo stałem. Gdy się roztrenowałem to osiągnięcie 180 było wyczynem ponad normę. Mam trenażer Elite Qubo Fluid który to przy dobrym sprincie potrafi wycisnąć 700W, to po 30 sekundach mam 182 i umieram.

Troszkę słabo że ten trenażer ma tylko 6 stopni i już go wymaksowałeś. Może trzeba zrobić kalibrację? Internet podpowiada, ze trzeba. Jest jakiś filmik, gdzie koleś pokazuje krzywą mocy tego trenażera i na samej rolce jest słabo, ale po załączeniu magnesu powinno już się robić ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie,źle mnie zrozumiałeś,trenażer ma 16 stopni oporu ale ja doszedłem do 6 (nie zmieniam przełożeń w rowerze)bo przy wyższym oporze bałem się o swoje zdrowie:P

Max tętno jakie osiągnąłem przez wakacje to 195 i fakt miałem już szmery bajery i może 5sek byłem w stanie utrzymać taki wynik.Pasek raczej dobrze jest założony,fakt że miałem czasami skoki tętna z 130 na 220 ale to był błąd ewidentny.

Dziś będę testował pasek MIO przez bluetooth może okaże się że nie jest tak źle,bo jazda przy takim tętnie mija się z celem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...