Skocz do zawartości

[full do maratonu] geometria/rozmiar, do 20000


leon1183

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.10.2018 o 12:49, vpablov napisał:

 

Na przyszły sezon w planach na przód Maxxis aspen.
 

 

Aktualizacja wątku opon

Maxxis aspen Tr exo w rozmiarze 29 x 2,25 ma  węższy balon od Ikona 29 x 2,20.

Na obręczy 25 mm wewnątrz -

Ikon 57,63 mm balon -  klocki 52,39mm

Aspen 55,25 mm balon - klocki 53,64mm

Jeszcze zbyt mało pojeździłem na Aspenie ale na tę chwilę na luźnym podłożu wydają się lepiej trzymać (mowa o przedniej oponie)

W dniu 21.10.2018 o 12:49, vpablov napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 05:59, mess napisał:

Co do trybów:

1. zablokowany - beton, nic nie amortyzuje, dobre na odcinki asfaltowe

2. 70mm - czujesz wszystko po czym przejeżdżasz, ale bardzo stłumione

3. 100 - tu jest pięknie, bardzo efektywnie, szczególne wrażenie zrobiło na mnie podjeżdżanie na stojąco. 

Jak dla mnie te tryby nie są potrzebne, full open jest doskonały!

Dzisiaj wreszcie pierwszy test Sparka w prawdziwym terenie. Ja mam chyba nieco inne preferencje co do amortyzacji, bo mi zdecydowanie najbardziej podoba się drugi tryb :) Full open jak dla mnie super na zjazdy, ale po płaskim, nawet w wymagającym terenie, efektywniejszy jest tryb pośredni. Na full open trochę za miękko.  Może za dużo w tym sezonie przejeździłem na szosówce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę to trwało...rower kupiony, padło na specialized epic expert, pierwszy maraton za nim :) wybrałem rozmiar L z mostkiem 70. Po paru modyfikacjach, z dodatkami "swat" speca,  gotowy do jazdy waży 11,2 kg.

spec epic.jpg

Edytowane przez leon1183
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie po 9 latach. :) 

Bardzo mi pomógł ten temat (podobny budżet, rozmiar (mam 180cm i 85cm nogę) - prawie tak że zacząłem się zastanawiać nad własnie tym Specem ale na moje płaskie tereny potrzebuje HT szczególnie że wtedy mogę patrzeć na Epica HT pro. 

Jest gdzieś podobny wątek  tylko o HT (nie chce śmiecić tutaj)? Brać rozmiar M czy L (na codzień płaskie tereny + 4-5 "maratonów" rocznie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, squirrelkuss napisał:

Nie rozumiem :)

po prostu, każdy mówi, że full to tylko w góry. Ja mówie, że to bullsh*t, bo na płaskich terenach sprawdza się również bardzo dobrze.

" Na fullu mogę dalej znacznie płynniej kręcić po wszystkich nierównościach, do tego w razie czego mam regulacje skoku z manetki na przod + tył. To co ma Ci dać full w górach, to przyczepność na zjazdach przede wszystkim. Natomiast w płaskim terenie umożliwia Ci płynniejszą jazde przez cały wyścig. Komfort jest zawsze potrzebny, serio, walka z nierówną nawierzchnią pochłania mnóstwo energii na 2h gonce w płaskim terenie, gdzie te 2h ciśniesz na mocno non stop bo zjazdów nima :) oszczędzasz plecy, masz lepszy rytm, znacznie mniej podnosisz dupę z siodła... Oczywiście zapewne zależy też sporo od zawieszenia"

 

Po prostu sugeruje, że HT to nie jest taka oczywista oczywistość w płaskim terenie, bo najwięcej zależy od nawierzchni po jakiej jeździsz

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał fulla w takim budżecie to nowy Rose Thrill Hill będzie dobrą propozycją. Nie wszystko można jeszcze konfigurować, ale możliwa jest zbudowanie go ze skokiem 120 lub 100 mm, ze sztycą regulowaną lub normalną: https://www.rosebikes.pl/rose-thrill-hill-4-2681110    Do wyboru jest kilka wersji, dwa malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mess napisał:

Po prostu sugeruje, że HT to nie jest taka oczywista oczywistość w płaskim terenie, bo najwięcej zależy od nawierzchni po jakiej jeździsz

Czy to oznacza, że po kupnie Sparka jednak zamierzasz pozbyć się Superfly'a? Ja się nad tym mocno zastanawiam. Ale nie tyle przeszkadza mi w nim brak amortyzacji z tyłu, co zachowanie przodu w porównaniu ze Sparkiem. 

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, squirrelkuss napisał:

@mess Następny na starość będzie full. Prawdopodobnie masz rację. Ba - nawet się zgodzę szczególnie jak są trasy po korzeniach ale cóż - będzie HT i koniec :)

@paulsen Mój nowy tym razem będzie na Sramie. Nigdy nie jeździłem więc zobaczymy jak to chodzi.

Na SRAMie też jest model, a właściwie kilka. Zaczyna się od NXa, potem GX https://www.rosebikes.pl/rose-thrill-hill-2-2681092  można pomyśleć o upgrade kół do DT XR1501 - ta opcja nie widnieje w konfiguratorze, ale jest możliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arek_wro napisał:

Czy to oznacza, że po kupnie Sparka jednak zamierzasz pozbyć się Superfly'a? Ja się nad tym mocno zastanawiam. Ale nie tyle przeszkadza mi w nim brak amortyzacji z tyłu, co zachowanie przodu w porównaniu ze Sparkiem. 

SuperFly już dawno ma nowego właściciela :D dzięki niemu Spark dostał nowe koła i quarqa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dlugo się zastanawiałem pomiędzy 30, 25 i 27. Po grubym researchu uspokoiłem się, wziąłem głeboki oddech i wybrałem 25, chociaz fajnie by było mieć modne 30 ;D

Koła seryjne (X1675 Spline CL) to obręcz DT alu, piasty dt 350, tylko ładniejsze niż standardowe, waga kół w okolicy 1700g, 25mm wewn. Mam na nich seryjne opony IKON 2.2 w najwyższej wersji. Myśle, że z 1000km mogłem przejechać na nich.

Całość z oponami za 1400 bym oddał bez ciśnienia :) ale przypuszczam, że Ty celujesz coś na poziomie moich aktualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepiej Jarek ile Cię wynosiły te kółka, bo ja w Scale'u też muszę sztywniejsze i lżejsze wrzucić. Chciałem składać na XM421 + 240s + DT Competition/Sapim D-Light, ale to nadal alu, które pode mną się gną (nie tylko na boki, ostatnio na Kazurce rozszczelniłem tył, bo wgniotłem rant :whistling:). Więc zacząłem myśleć nad wynglem.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem xm421 + 350 + 424 szprychy, i nie wierzę, że te koła się gną :D obręcz jest fantastyczna - pancerna, sztywna i przy tym lekka. O ile kasa w ręce nie parzy lub nie masz 6% BF, nigdy nie zrozumiem wyboru 240s nad 350 :)

Tam gdzie wgniotłeś rant, to wungiel, a szczególnie np takie t1000 już mógłby się ukruszyć.

Mnie koła wyniosły jakoś 3200 jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że BF to zawartość tkanki tłuszczowej...więc dodałbym do tych 6% jeszcze 20. ;)
Kiedyś widziałem gdzieś nagranie, jak gość gołą obręczą węglową tłucze o krawężnik, a ona nic sobie z tego nie robi. Ile w tym prawdy - nie wiem, ale również wydaje mi się, że węgiel mimo wszystkich swoich zalet nadal pozostaje materiałem bardziej kruchym, niż aluminium.
I w sumie nie wiem czemu mi ciągle w głowie siedzi ta 240s, już nie raz sobie porównywałem, że zysk wagowy jest znikomy, a cena kosmiczna. :ermm:
No ale takie kółka na 421+350+cieniowane szprychy (ale bez przesady, ważę powyżej 90kg) to z 1600g wyjdą lekko. Chyba zajadę te, co mam i wtedy będę myślał. Może uda się schudnąć w międzyczasie.

A bardziej w temacie i nawiązując do Twojego zdjęcia (które gdzieś już widziałem...). Cały czas jeździsz z mostkiem na + i wszystkimi podkładkami pod nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...