Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sclicker

Siema planuję zakupić rower na małe hopy 1 max 2m, dropy małe schody zjazdy itp. Znalazłem to na OLX cena 3500zł. Amortyzator przedni 140mm skoku tylni sam gość co sprzedaje nie wie więc X. W przednim amortyzatorze uszczelki do wymiany. Oba były serwisowane na początku tego sezonu.
SPECYFIKACJA:
Rama- Specialized Enduro Pro SL 2010 
Amortyzator- Fox Talas 32 (uszczelki do zmiany) 
Damper- Fox Float RP2
Hamulec przód- Avid CODE 4
Hamulec tył- Magura MT2
Przerzutka tył- Sram X9
Przerzutka tył- Nie wiem
Manetki- Sram X7
Kierownica- Brut 6061 T6 DB
Mostek- Ritchey
Korba- Truvativ STYLO 
Sztyca- Giant 
Tarcza przód- Avid G2CS 203
Tarcza tył- Avid G3CS 185
Stery- Cane Creek VP-A58ACL
Gripy- Odi SDG
Obręcze- DT SWISS X430
Opona przód- Shwalbe NOBBY NIC
Opona tył- Specialized Pro RESOLUTION
Pedały- Shimano PD-M520
Koła 26" Rozmiar ramy M/L
To wszystko co udało mi się dowiedzieć od sprzedającego - Rama nie spawana, nie ma wzmocnień, wgnieceń, nic nie skrzypi nie trzeszczy. Hamulce kosy. Za niedługo jadę obejrzeć i pasowałoby się dowiedzieć od ekspertów czy warto.

22.jpg

33.jpg

42240153_287167825455797_2398498068107362304_n.jpg

42244159_348084115735488_8818671871441502208_n.jpg

42244399_357936951615097_873633821596057600_n.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zkompasempl
      Przez zkompasempl
      KOMPAS WIKINGÓW- IMPREZA NA ORIENTACJĘ, SZWECJA 2020

rowerem: 26-28 marca 2020

pieszo: 16-18 kwietnia 2020

Na początku wiosny 2020 gdyński klub InO „Z Kompasem” zaprasza wszystkich aktywnych na pieszą i rowerową imprezę na orientację pt. „Kompas Wikingów”.

Czeka nas pasjonujący rejs promem do Karlskrony oraz sportowa rywalizacja w otoczeniu skandynawskiej przyrody: wśród skalistych szkierów; w polodowcowym terenie- pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze.

Bądźcie aktywni, koniecznie wypłyńcie z nami w rejs do Szwecji i odnajdźcie ukryte wśród skarbów skandynawskiej przyrody lampioniki.

Info/ zapisy: www.zkompasem.pl

Śledź nas: facebook.com/zkompasem

• Gość Damian
      Przez Gość Damian
      Jaki rower najlepszy w kwocie do 1000zl:
      -górski 
      -kola 26 27 27.5 28 29 cali
      -rama 18 lub 19 cali
      Bardzo proszę o podpowiedzi 
    • Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?
    • Maggot743
      Przez Maggot743
      Witam!

Chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych/e kolegów/koleżanki o poradę w związku z wyborem nowego roweru.
      Otóż wiosną 2020 planuję zakup nowego Hardtaila oraz jego modyfikacje (waga, efektywność) w budżecie tak do 15 tys zł (fabryczna specyfikacja).
      Rowery, które biorę pod uwagę to:
      1. Specialized Epic Hardtail Expert 2019 (SID Brain, GX Eagle, Roval carbon)
      2. Specialized Epic Hardtail Comp Carbon (Reba, NX Eagle, Roval alloy)
      3. Canyon Exceed CF SL 7.0 (SID Select, GX Eagle, Reynolds T249 Carbon)

Mimo, że podałem w nawiasach najważniejsze dane techniczne co do osprzętu to jednak interesuje mnie z tego tylko parę rzeczy a mianowicie SID Brain w Specu.
      W głównej mierze chcę dokonać wyboru ze względu na geometrię oraz zastosowane technologie.
      Co do właściwości poszczególnych wymiarów w geometrii rowerów wiedzę teoretyczną posiadam, jednak wiem, że najważniejsze są rzeczywiste odczucia.
      Obecnie jeżdżę na Grand Canyonie CF 5.9 2015 rozmiar L po lekkich modyfikacjach. (Jego geometria na załączonym obrazku)
      Mam 182cm wzrostu, noga 86cm. Rozmiar nowego roweru to raczej L.
      W związku ze zmianami w geometrii rowerów XC w ostatnim czasie ("progresywna", dłuższa rama, reach, bardziej płaski kąt główki, stromy podsiodłowy itd) mój rower z pewnością różni się od tych nowych. Ponadto nie miałem okazji póki co spróbować żadnego z nowych modeli. 

Stąd pytania:
      1. Czy obecni tu (zakłada, że tacy są) posiadacze modeli wyżej wymienionych (ew modeli podobnych na tych samych ramach) mogliby wypowiedzieć się co do jazdy i zachowania się roweru w różnych warunkach (prowadzenie, skręcanie, podjeżdżanie, ciasne zakręty, zjazdy itd)
      2. Czy ktoś ma doświadczenie z użytkowaniem widelca SID Brain najlepiej 2018+. Teorię znam. Interesuje mnie czy są z nimi jakieś problemy i czy warto zainwestować w to rozwiązanie (nie ukrywam, że mi się podoba system Brain).

Linki do geometrii:
      Specialized Epic Hardtail Comp Carbon 2020:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-comp/p/171064?color=264117-171064
      Specialized Epic Hardtail Expert 2019:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-expert/p/154337?color=237767-154337
      Canyon Exceed CF SL 7.0:
      https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf-sl-7.0/2427.html?dwvar_2427_pv_rahmengroesse=XL&dwvar_2427_pv_rahmenfarbe=BK%2FWH#!accordions=1_1

• CzarnyKOOT
      Przez CzarnyKOOT
      Witam posiadam rower Indiana x-Pulser 1.6 i chciałbym zainstalować w nim hamulce tarczowe i nie wiem czy adapter będzie pasował, i czy jest potrzeba zmiany kół
      do instalacji tarcz. Zdjęcia roweru (wiem ,z internetu) i prosił bym was o pomoc  (w miarę możliwości prosił bym o link do adaptera i w razie potrzeby zmiany do kół)